Samorząd Województwa dba o zdrowie psychiczne najmłodszych

fot. Radio Rodzina

Na przestrzeni ostatnich lat sukcesywnie zwiększa się liczba dzieci, które miewają myśli samobójcze lub dokonują samookaleczeń. Jednocześnie na wizytę u psychiatry dziecięcego trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Dlatego Samorząd Województwa Dolnośląskiego, aby poprawić tę trudną sytuację, wprowadza różne rozwiązania. Niedawno przekazał 5 mln zł bezpośrednio do poradni psychologiczno-pedagogicznych na regularne dyżury psychologów w szkole. Teraz wdraża też nowy projekt – podręczniki „ABC Empatii”.

Do 52 dolnośląskich szkół trafią wkrótce podręczniki „ABC Empatii”, które są materiałami pomocowymi dla nauczycieli w tłumaczeniu ważnych i jednocześnie trudnych w prostym przekazie kwestii związanych z emocjami człowieka, empatią, wyrozumiałością, tolerancją, miłością czy wzajemnym szacunkiem. Mówi Wojciech Bochnak, – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego 

 –  Jako samorząd województwa widzimy wyzwania, z którymi boryka się dzisiejsza współczesna szkoła – mówi Natalia Gołąb – Członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

– Chcemy, by dzieci czuły się kochane, akceptowane i bezpieczne – podkreśla Natalia Gołąb.

– Musimy zrobić wszystko, żeby wspierać dzieci i młodzież. Na każdym szczeblu – samorządowym i rządowym – mówi Jolanta Niezgodzka, posłanka na Sejm, członkini Dolnośląskiej Rady Kobiet.

– Każda forma wsparcia dzieci, młodzieży, szkół, rodziców jest niezwykle ważna – tłumaczy Ewa Skrzywanek – Dolnośląska Kurator Oświaty.

– Książeczka o empatii, o wzajemnym zrozumieniu, o tym, że stereotypy są niekorzystne i szkodliwe – podkreśla Dolnośląska Kurator Oświaty.

– Po 18 miesiącach zakończyliśmy pracę nad nowym, trzecim ważnym projektem, który nazywa się ABC Emocji– mówi Artur Czepczyński, Czepczyński Family Foundation.

– Książka „ABC Emocji” jest przeznaczona dla dzieci od 5 do 10 lat – dodaje Artur Czepczyński.

Autorem projektu jest Czepczyński Family Foundation. W jego ramach, oprócz książeczek, nauczyciele otrzymają także m.in. scenariusze dydaktyczne i metodyczne, które pomogą im w przeprowadzeniu zajęć w szkołach.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl