Przedsiębiorca w Japonii: Projekt Going Global to wiatr w nasze skrzydła

fot. Patrycja Jenczmionka

Trwają Targi XR Fair Tokyo, czyli największe w Japonii wydarzenie B2B skupiające wszystkie najnowsze usługi i technologie związane z rzeczywistością wirtualną, rzeczywistością rozszerzoną (AR) i rzeczywistością mieszaną (MR). Dolnośląskie stoisko, na którym prezentują się przedsiębiorcy z regionu odwiedziły dziś władze samorządowe. Delegacja spotkała się także z przedstawicielami ambasady w Tokio. Misja gospodarcza odbywa się w ramach projektu Going Global 4.0.

Dolnośląscy przedsiębiorcy podbijają technologiczne serce Japonii

-Mamy unikalną szansę, by zapoznać się z nowymi technologiami – sztuczną inteligencją i wirtualną rzeczywistością. Bardzo się cieszę, że Dolny Śląsk promuje nasze rodzime firmy, mówi Jarosław Rabczenko – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

-Dolny Śląsk jest niewątpliwie liderem innowacji, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Pierwsze umowy są już zawierane – zdradza Piotr Koszarek – Prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

-Projekt Going Global to wiatr w nasze skrzydła, mówi uczestnik targów – Kacper Mikołaj Budnik (OGMA Kacper).

Przedsiębiorcy Valentyn Tyshchenko – VStorm Sp. z o.o. oraz Andrzej Ferber – Ferber State Aid Consulting Sp. K mówią o swoich oczekiwaniach po targach w Japonii.

W targach uczestniczy także wiceprezydent Wrocławia – Renata Granowska, która jest pod wrażeniem wydarzenia i zaznacza, że nie mogła zabraknąć stolicy Dolnego Śląska.

Pierwszy raz w misji gospodarczej w ramach Going Global uczestniczy Alina Szełemej – Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

-To krótka, ale intensywna współpraca polsko-japońska, mówi Damian Mrozek – Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Delegacja spotkała się także z przedstawicielami ambasady w Tokio, zastępcą kierownika placówki Tomaszem Gwozdowskim.

Wydarzenie XR, które potrwa do soboty (6.07) uważane jest za idealną platformę wiedzy dla firm XR  z bardzo różnorodnych branż, w tym m.in.  rozrywki, produkcji, marketingu, budownictwa, architektury, administracji (w tym administracji rządowej i samorządowej), reklamy, PR, marketingu, mediów, rozrywki, medycyny, sportu, edukacji. Uczestnicy targów to m.in przedsiębiorcy z całego świata poszukujący konkretnych rozwiązań i produktów VR/AR/MR. Mogą znaleźć tu dogłębne i wyczerpujące informacje o najnowszych osiągnięciach, trendach, produktach i usługach.

Japonia to jeden z najszybciej rozwijających się rynków XR. Targi zapewniają cenną platformę biznesową do prezentacji najnowszych produktów i technologii, odkrywania nowych trendów branżowych oraz do nawiązywania bezpośrednich kontaktów, a co za tym idzie internacjonalizacji dolnośląskich przedsiębiorstw.

Going Global 4.0 to kontynuacja jednego z pierwszych w kraju, regionalnych programów internacjonalizacji przedsiębiorstw o tak szerokim zakresie, skierowany do sektora dolnośląskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, wpisujących się w regionalne inteligentne specjalizacje. Dolny Śląsk jako jeden z pierwszych wcielił w życie regionalną – Dolnośląską Dyplomację Gospodarczą, która jest wieloelementowym programem wspierania regionalnej gospodarki i jej ekspansji na

zagraniczne rynki. Going Global 4.0 został opracowany w szerokiej konsultacji z dolnośląskimi przedsiębiorcami, na bazie ich potrzeb i oczekiwań. Podstawą nowego projektu była ankieta w której przedsiębiorcy określali swoje preferencje względem formy i kierunków misji gospodarczych. Projekt jest realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego jako partner wiodący przy współpracy Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej. Kontynuuje rozwój Dolnośląskiej

Dyplomacji Gospodarczej zainicjowany w roku 2021. Projekt został dofinansowany w 70% ze środków UE. W jego ramach samorząd województwa organizuje łącznie 28 misji gospodarczych na zagraniczne rynki i pokrywa koszty udziału w misjach dla dolnośląskich przedsiębiorstw.

ZOBACZ TAKŻE:

wł./mat. Prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content