Trwają zapisy na 44. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę

Od lewej: Wiesiek "Kuzyn" Wowk, Mariusz Kłak i Korneliszu Kłak / fot. Radio Rodzina

W dniach 3-10 sierpnia pielgrzymi Archidiecezji Wrocławskiej odbędą rekolekcje w drodze na Jasną Górę. Piesza Pielgrzymka obejmuje kilkanaście etapów, rozważania, modlitwę i czas spędzony z Bogiem i drugim człowiekiem. Nowością tegorocznej edycji Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej są zapisy elektroniczne.

Osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu do tej pory zgłaszały się do proboszczów swoich parafii, a ci pod koniec lipca przekazywali listy organizatorom. – Aby usprawnić organizację Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, uruchomiono formularz zgłoszeniowy, mówi Wiesław Wowk ze służby informacyjnej PPW.

Hasłem 44. PPW są słowa „Jesteśmy Kościołem”. Nawiązuje ono do trwającego synodu diecezji oraz pytań o misję ewangelizacyjną Kościoła. Na etapie Wierzbica Górna – Kluczbork pielgrzymi na postoju „Las” za Wołczynem będą pracować w grupach synodalnych. Tłumaczy Mariusz Kłak ze służb bezpieczeństwa pielgrzymki.

Na stronie pielgrzymka.pl jest formularz; w nim pytania o imię i nazwisko, telefon kontaktowy, jaką grupę wybiera pielgrzym i jaki okres deklaruje (8 dni lub mniej). Można też zapisać się drogą tradycyjną, w punkcie przy ul. Bujwida, otwieranym na dwa dni przed wyjściem pielgrzymki.

Radio Rodzina jak co roku odpowiada za Studio Pielgrzymkowe, które będzie emitowane – zwłaszcza z myślą o pielgrzymach duchowych Archidiecezji Wrocławskiej – codziennie w godz. 13:10 i 21:15.

Rozmowa z organizatorami Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej w środę 3 lipca w godz. 13:10-15:00.

Fot. PPW

Piesza Pielgrzymka Wrocławska odbędzie się w dniach od 3 do 10 sierpnia 2024 r. Rozpocznie się w Mszą Świętą w Archikatedrze Wrocławskiej w sobotę 3 sierpnia o godzinie 6:00. Zakończy się w sobotę 10 sierpnia wejściem przed obraz Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej o godzinie 14:30 i Mszą Świętą na wałach Jasnej Góry o godzinie 16:00.Na trasie zostały przewidziane noclegi w Trzebnicy, Oleśnicy, Namysłowie, Wierzbicy Górnej, Kluczborku, Borkach Wielkich i w miejscowości Jezioro. Każdego dnia jest przewidziana Msza Święta oraz postoje po pokonaniu wyznaczonych odcinków trasy pielgrzymki.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content