Jedna z najstarszych kapsuł czasu otwarta

fot. Radio Rodzina

W pierwszy dzień lipca Muzeum Archeologiczne we Wrocławiu i Zakład Narodowy im. Ossolińskich zaprezentowały zawartość jednej z najstarszych kapsuł czasu w Polsce. Tuba pozwala poznać historię zwykłych mieszkańców Wrocławia, jak również samego miasta. Ma prawie 160 lat.

Zaprezentowana przez Muzeum Archeologiczne i Zakład Narodowy im. Ossolińskich kapsuła czasu pochodzi z 1865 roku. Odkryto ją w trakcie badań archeologicznych, które toczyły się m.in. na podwórzu kamienic nr 27 i 28 przy ul. Kotlarskiej w 1997 roku. O znalezisku opowiada dr Agata Maciończyk z Muzeum Archeologicznego we Wrocławiu.

Dzięki odnalezionym artefaktom można zidentyfikować osoby, które przygotowały kapsułę, a także dowiedzieć się czegoś więcej o tym kim były. O tym, czego archeologowie dowiedzieli się ze znaleziska mówi dr Maciończyk.

O procesie rekonstrukcji znalezisk z kapsuły mówi Katarzyna Kroczak  – główna konserwatorka zbiorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

Jakie znaczenie ma odkryta kapsuła dla historii miasta? O tym mówi prof. Maciej Trzciński – kierownik Muzeum Archeologicznego.

Prof. Trzciński zaprasza, by zobaczyć znalezisko. Na wystawie znajdzie się ono już od 3. lipca i będzie do końca września.

Artefakty będą wystawione w Muzeum Archeologicznym, przy ul. Cieszyńskiego 9. Możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content