Szwedzki inwestor zrewolucjonizuje europejski rynek – uroczyste otwarcie fabryki pomp ciepła Aira we Wrocławiu

Mat. Pras.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” ogłasza inaugurację działalności fabryki Aira Jeden we Wrocławiu. Inwestycja szwedzkiej firmy Aira, należącej do grupy Vargas Holding. Inwestycja, której wartość sięga 1,27 miliarda złotych, wpisuje się w globalny trend zrównoważonego rozwoju i nowoczesnych technologii. Nowy zakład, zlokalizowany na terenie byłego zakładu Volvo Buses, skoncentruje się na produkcji wysokowydajnych pomp ciepła, wspierając dekarbonizację i elektryfikację ogrzewania w Europie.

Serce Dolnego Śląska bije w rytmie zielonej rewolucji

Dzięki tej inwestycji, Wrocław umacnia swoją pozycję jako hub innowacji i technologicznego rozwoju przyciągając uwagę globalnych liderów branży i inwestorów zainteresowanych zrównoważonym rozwojem. Jako nowe centrum produkcji wysokowydajnych pomp ciepła, Aira Jeden staje się nie tylko kolejnym źródłem miejsc pracy, ale także inkubatorem przyszłościowych rozwiązań.

„To próg nowej ery — innowacji i zrównoważonego rozwoju. Przez ten próg przeprowadza nas dzisiaj Aira, która demonstruje swoją wizjonerską rolę i staje na czele rewolucji w sektorze czystej energii. Decyzja o wsparciu tego projektu to nie tylko potwierdzenie misji wspierania przedsiębiorczości, ale także świadectwo wspólnej wizji przyszłości, w której technologia i zrównoważony rozwój idą w parze. W taką przyszłość wierzy także Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”.” – powiedział w trakcie uroczystości Piotr Wojtyczka, Prezes Zarządu WSSE „INVEST-PARK”

Technologia czystej energii w każdym domu – start Aira Jeden

Fabryka Aira Jeden stanie się kluczowym punktem na mapie europejskiej produkcji pomp ciepła, zwiększając efektywność energetyczną i zmniejszając zależność od konwencjonalnych źródeł energii. Przedsięwzięcie to nie tylko przyczyni się do wzrostu zatrudnienia w regionie, oferując docelowo 20000 miejsc pracy, ale także zaznaczy obecność Polski jako lidera w technologiach czystej energii na europejskim rynku.

„To nie jest tylko fabryka; to symbol naszego zaangażowania w innowacje, zrównoważony rozwój i bezemisyjną przyszłość Europy. Obecnie 130 milionów pieców na paliwa kopalne nadal ogrzewa domy w całej Europie. To rynek o ogromnym potencjale. Ale to także szansa na ograniczenie emisji dwutlenku węgla i obniżenie rachunków klientów. Nasz polska fabryka ma kluczowe znaczenie dla tej transformacji i doskonale, że zaczynamy już teraz.” – przekazał podczas wydarzenia Martin Lewerth, dyrektor generalny Aira Group.

Fabryka będzie w stanie wyprodukować do 500 000 pomp ciepła rocznie. Wraz z europejskimi celami dekarbonizacji, zapotrzebowanie na pompy ciepła będzie gwałtownie rosnąć. Ambicją firmy Aira jest zaopatrzenie pięciu milionów europejskich domów w rozwiązania technologiczne w zakresie czystej energii w nadchodzącej dekadzie, a wrocławska fabryka odegra kluczową rolę w realizacji tego celu.

Dzięki Aira konsumenci w całej Europie będą mieli do dyspozycji kompletne rozwiązania w zakresie oszczędzania energii w domu, których sercem są inteligentne pompy ciepła. Pionowo zintegrowany model firmy Aira w połączeniu z miesięcznym planem płatności, nie wymagającym ponoszenia kosztów początkowych, zapewnia klientom wygodę i obniżenie rachunków.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content