Pomnik Żołnierzy Niezłomnych w światowym TOP100 najlepszych dzieł świata!

fot. Radio Rodzina

Pomnik Żołnierzy Niezłomnych został odsłonięty w maju. Teraz znalazł się w pierwszej setce najpiękniejszych dzieł sztuki na świecie CODAworx 2024. By zdobyć miano najpiękniejszego, musi zdobyć głosy publiczności. Centrum Historii Zajezdnia zachęca wrocławian, Dolnoślązaków i wszystkich Polaków do głosowania na Pomnik Żołnierzy Niezłomnych.

Stojący we Wrocławiu pomnik jest jedynym obiektem z Polski, który dostał się do TOP100 CODAawards 2024. Jak mówi dyrektor Centrum Historii Zajezdnia – Andrzej Jerie – sam fakt, że monument jest w pierwszej setce, to ogromne wyróżnienie. Czym byłaby wygrana w konkursie? Tłumaczy Andrzej Jerie.

Centrum Historii Zajezdnia to miejsce, które przybliża historię Wrocławia, jak również opowiada o trudnych momentach historii Polski. Pomnik upamiętnia postacie, które miały być wymazane z życia publicznego przez władze komunistyczne, Centrum Historii Zajezdnia chce, by więcej odbiorców poznało tę historię.

Dyrektor zachęca, by oddać swój głos w konkursie CODAworx 2024.

Na stronie konkursu wrocławski pomnik jest na 3. miejscu i nazwany jest „Anti-Soviet Partisans’ Memorial”. Pomnik wygląda nietypowo. O jego formie i symbolice opowiada Tomasz Urbanowicz – współautor Pomnika Żołnierzy Niezłomnych.

Głosowanie trwa do 03.07, do godz. 7:00. Głos można oddać wchodząc na stronę konkursu. Można oddać tylko jeden głos.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content