„Amadeus Live” – jedyne w Polsce wydarzenie już wkrótce we Wrocławiu!

fot. Radio Rodzina

Na Pergoli trwa właśnie rozgrzewka przed 24. edycją Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Festiwal rusza 18. lipca, a jednym z jego głównych punktów będzie wydarzenie „Amadeus Live”. Staszek Abramik ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty opowiada o działaniach organizacji w zaplanowanych na lato.

Choć temperatura w ostatnim czasie nie wskazuje na to, by była potrzebna rozgrzewka, to mimo to Stowarzyszenie Nowe Horyzonty rozgrzewa miłośników kina poprzez darmowe pokazy filmów na Pergoli. Jak mówi Staszek Abramik na seanse wybrano najlepsze filmy, które podczas poprzednich edycji festiwalu cieszyły się największą popularnością. Jednym z nich jest film „Mała mama”.

Staszek Abramik podkreśla, że jest to zdecydowanie film dla każdego. Mówi też o ostatnim pokazie filmowym przed 24. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty.

Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty rozpocznie się 18. lipca.

Podczas Festiwalu na kinomanów czeka ponad 230 filmów, w tym 160 z nich będzie pokazanych po raz pierwszy w Polsce. Staszek Abramik mówi o kilku tytułach, które będzie można obejrzeć.

Ważnym punktem w programie Festiwalu będzie „Amadeus Live”, czyli seans filmu „Amadeusz” Miloša Formana z muzyką graną na żywo. Utwory do filmu wykona Chór Filharmonii Krakowskiej i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą wybitnego holenderskiego dyrygenta, Ernsta van Tiela, który specjalizującego się w koncertach muzyki filmowej. Czym będzie to wydarzenie mówi Stanisław Abramik.

Wydarzenie „Amadeus Live” we Wrocławiu jest wyjątkowe, ponieważ wcześniej w Polsce odbyło się tylko w Warszawie. Staszek Abramik radzi więc, by nie zmarnować tej okazji.

Bilety na wydarzenie dostępne są w internecie. Natomiast program 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego zaprezentowany zostanie 2. lipca, a 4. lipca rozpocznie się sprzedaż biletów.

Posłuchaj rozmowy:

Część 1

Część 2

Część 3

Część 4

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content