Warsztaty bębniarskie dla dzieci i młodzieży oraz koncert Łukasza Dembińskiego HANDPAN SOLO ACT

Mat. Pras.

Już 13 lipca (w sobotę) o godz. 16.30 zapraszamy dzieci i młodzież nad trzebnickie stawy, gdzie w otoczeniu natury, wrocławski muzyk – Łukasz Dembiński poprowadzi wyjątkowe otwarte warsztaty gry na bębnach afrykańskich.

Warsztaty będą niezwykłą okazją do nauki podstawowych technik gry na instrumentach perkusyjnych, jak również do odkrycia fascynującego świata muzyki Afryki Zachodniej. Każdy uczestnik otrzyma instrument (djembe), na którym będzie mógł ćwiczyć. Warsztatowicze poznają również handpan – określany „najmłodszym instrumentem świata”.

O godz. 18.00 odbędzie się koncert Łukasza Dembińskiego HANDPAN SOLO ACT.

– Zapraszamy na scenę między stawami, a w razie niepogody warsztaty i koncert zostaną przeniesione do ArtKawiarni (ul. Prusicka 12) – zachęcają organizatorzy.
 

Handpan – instrument wynaleziony w 2000 roku w Szwajcarii. Swoim kształtem przypomina skorupę żółwia czy spodek UFO, a jego zjawiskowe i mistyczne brzmienie zachwyca i fascynuje ludzi na całym globie. Podczas koncertu usłyszą Państwo premierowe utwory oraz autorskie kompozycje Łukasza Dembińskiego z wydanej w grudniu 2022 roku płyty pod tytułem „a few stories about something”, zagrane na sześciu różnie brzmiących handpanach. Oprócz tych instrumentów na scenie zabrzmią również: zachodnio-afrykańska tykwa calabash, djembe, basowe bębny dunduny i ilimba – tradycyjny instrument grupy etnicznej Gogo z Afryki wschodniej.

Łukasz Dembiński – muzyk perkusjonalista, promotor muzyczny, podróżnik. Założyciel zespołu Foliba. Pasjonat bębnów i instrumentów perkusyjnych, a w szczególności bębnów afrykańskich. Najczęściej grający na djembe, dundunach, calabash i handpanach. W ciągu ostatnich 15 lat z zespołami Foliba, Zebra, ŜANĜO i Ngomads oraz solo zagrał ponad 1000 koncertów w Polsce i za granicą (Czechy, Słowacja, Irlandia, Niemcy, Luksemburg, Austria, Teneryfa, Maroko, Mołdawia, Zanzibar, Tanzania). Swoim solowym koncertem uświetnił warszawską edycję TEDx. Poza działalnością koncertową, prowadzi liczne warsztaty gry na afrykańskich bębnach, współpracując z firmami i instytucjami kultury w całym kraju. Obecnie zafascynowany brzmieniem handpanów rozwija swój autorski, solowy projekt. W 2022 roku ukazał się jego pierwszy solowy, studyjny album pt. „a few stories about something”.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content