Ile wydamy w tym roku na wakacje?

fot. Patrycja Jenczmionka

Miliony Polaków wyjadą w tym roku na wypoczynek. Część z nich skorzysta z usług biur podróży – jak wynika z danych Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego w ubiegłym roku zagraniczne wojaże wykupiło u nich ponad 5 mln Polaków. Marzena German ekspert rynku turystycznego, portalu wakacje.pl przybliża nam najbardziej popularne destynacje, mówi o stylu podróżowania, dowiemy się także ile zapłacimy za tegoroczny urlop.

-Lipiec i sierpień jest uzależniony od dzieci w wieku szkolnym. Badania pokazują, że w tym roku Polacy wyjadą kilka razy na urlop, mówi Marzena German ekspert rynku turystycznego.

-Kupujemy z wyprzedzeniem, dodaje ekspertka.

-W tym roku zapłacimy mniej. Jesteśmy skłonni wydać ok. 3-4 tysiące złotych, zaznacza Marzena German.

Ponad połowa Polaków w wieku 20-65 lat, którzy w 2024 planują zagraniczny wyjazd turystyczny na minimum 7 dni i/lub typu city break, będzie podróżować za granicę przynajmniej raz, choć nie brakuje i takich, którzy wyjadą dwa lub więcej razy, wynika z ogólnopolskich badań zleconych przez Wakacje.pl.

Tegoroczne lato znów będzie należało do Turcji. Kraj ten, podobnie jak w ostatnich dwóch latach, jest numerem jeden w rankingach najpopularniejszych kierunków wybieranych przez klientów biur podróży. Na drugim miejscu ponownie pojawia się Grecja, na trzecim Egipt. Pierwszą piątkę uzupełniają Tunezja i Hiszpania. 


POSŁUCHAJ:

inf. wł./wakacje.pl

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content