Rok pełen pomocy, miłosierdzia i dobra

fot. Natalia Wójcik

W ciągu tego roku wydarzyło się wiele dobra. 120 wolontariuszy niosło miłosierdzie, pomoc osobom je potrzebującym. Nie tylko w czasie większych akcji, ale na co dzień. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej powoli wchodzi w wakacyjny tryb pracy, jednak zanim to nastąpi Paweł Trawka odwiedził Radio Rodzina, by podsumować kończący się kolejny rok działalności tej organizacji.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej na co dzień niesie pomoc osobom w kryzysie bezdomności, ubogim, samotnym, osobom z niepełnosprawnościami i wielu innym grupom społecznym, które jej potrzebują. Jednak, między formami pomocy, które realizują na co dzień, w kończącym się roku szkolnym pojawiło się kilka nowych. O kilku z nich mówi rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej – Paweł Trawka.

Kolejną nowością oferowaną przez Caritas jest otwarcie ośrodka wakacyjnego w Łebie na rodziny. Do tej pory do ośrodka przyjeżdżali głównie seniorzy.

Jak mówi Paweł Trawka, miejsca na turnusy jeszcze są, ale trzeba się pospieszyć, bo szybko się rozchodzą. Wszelkich informacji na ten temat udziela s. Magdalena Stachura. Można je także znaleźć na stronie internetowej.

Choć mogłoby się wydawać, że co roku potrzeby podopiecznych się zmieniają, to Paweł Trawka mówi, że jest taka jedna, która jest stała i się nie zmienia. Jest to potrzeba bycia z drugim człowiekiem.

Działania prowadzone przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej można wspomóc. I to niekoniecznie tylko finansowo. O sposobach mówi Paweł Trawka.

Żeby pokazać skalę pomocy niesionej przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Paweł Trawka przytoczył dane liczbowe.

Na podsumowanie kończącego się, kolejnego roku, działalności Caritas zapraszamy do Radia Rodzina na godz. 13:10!

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content