Koncert „Capitol od kuchni” 21 czerwca we Wrocławiu

Fot. Grzesiek Rajter

W piątek 21 czerwca o godz. 19:30 zapraszamy na koncert „Capitol od kuchni”, który odbędzie się na skwerze przy ul. Bogusławskiego we Wrocławiu. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

„Capitol od kuchni” po raz pierwszy odbył się w 2019 roku na zwieńczenie sezonu teatralnego 2018/2019. Na zielonym skwerku przy ulicy Bogusławskiego, na specjalnie na tę okazję wybudowanej scenie wystąpili artyści Teatru Muzycznego Capitol z największymi przebojami z repertuarowych spektakli. Publiczność zgromadziła się tłumnie i przyjęła koncert z ogromnym entuzjazmem.

W „pandemicznych” czasach organizacja tego typu koncertu była niemożliwa. Wydarzenie zostało powtórzone dopiero w czerwcu 2022 w ramach Święta Wrocławia. 3 edycja odbyła się w 2023 i została przyjęta przez widzów z jeszcze większym entuzjazmem niż poprzednie koncerty. To wydarzenie jest o tyle wyjątkowe, iż odbywa się w przestrzeni publicznej, dzięki czemu jest dostępne dla każdego. Tętniąca życiem ulica Bogusławskiego, tzw. nasyp, to bardzo popularne miejsce spotkań wrocławian, turystów, często odwiedzane przez widzów Capitolu przed i po spektaklach. Tam dochodzi do nieformalnych spotkań artystów z widzami, to swoiste „zaplecze” teatru.

W piątkowym koncercie wystąpią znakomici artyści Teatru Muzycznego Capitol, którzy zaśpiewają największe hity ze spektakli Dużej Sceny oraz Sceny Ciśnień, m.in. „A statek płynie”, „Złote płyty”, „Priscilla, Królowa Pustyni. Musical”, „Mock. Czarna burleska”. Natomiast część koncertu złożona z piosenek ze spektakli „Nasza mama czarodziejka” i „Trzy wesołe krasnoludki” adresowana będzie przede wszystkim do dzieci.

Artystom towarzyszyć będzie kilkunastoosobowy zespół muzyczny. Koncert poprowadzi dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego Capitol, Konrad Imiela.

Podczas koncertu „Capitol od kuchni” wystąpią: Emose Uhunmwangho, Albert Pyśk, Tomasz Leszczyński, Agnieszka Oryńska-Lesicka, Rafał Derkacz, Michał Zborowski, Michał J. Bajor, Rafał Kozok, Magdalena Szczerbowska, Katarzyna Pietruska, Helena Sujecka, Jan Kowalewski, Katarzyna Granecka, Małgorzata Walenda, Maja Lewicka, Ewa Szlempo-Kruszyńska, Klaudia Waszak, Justyna Szafran, Justyna Woźniak i Konrad Imiela.

Projekt zrealizowano w ramach Święta Wrocławia.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content