Ogórkiem po Wrocławiu wieczorową porą. Dodatkowe kursy zabytkowego autobusu

Mat. Pras.

W najbliższą sobotę (15 czerwca 2024 r.) Klub Sympatyków Transportu Miejskiego zaprasza na wieczorne przejazdy zabytkowym Jelczem 043, popularnie zwanego „ogórkiem”. Trasa przejazdu rozpoczynać będzie się przy Operze, następnie autobus uda się w trasę przez ulicę Grabiszyńską (przystanek koło Centrum Historii Zajezdnia), estakadę „Gądowiankę“ do Zajezdni Popowice. Tam zorganizowany zostanie krótki postój, w celu wykonania pamiątkowych zdjęć. Wystawione zostaną także inne zabytkowe pojazdy z kolekcji KSTM. W dalszą podróż autobus uda się na północ miasta, przez Most Milenijny do ulicy Obornickiej (nieopodal zajezdni MPK). Następnie podróżni przejadą klimatycznymi ulicami Nadodrza, a wycieczkę zakończą na przystanku muzealnym przy Operze. Odjazdy z przystanku „Opera“ zaplanowano na godz. 19:00 i 20:00.

Pojazdem obsługującym wieczorne kursy będzie Jelcz 043, który na co dzień stacjonuje w Warszawie i tam wozi turystów w ramach linii zabytkowej. Autobus pochodzi z końcowej partii produkcyjnej tego modelu, zmontowano go w 1986 r. w podwrocławskim Jelczu. Dziś jest własnością Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej z Warszawy i posiada, charakterystyczne dla autobusów PKS, kremowo-niebieskie malowanie oraz ręcznie otwierane drzwi. We Wrocławiu pojawi się, wraz z innymi „ogórkami“, z okazji zlotu organizowanego przez Centrum Historii Zajezdnia.

W pojeździe obowiązuje taryfa miejska. Ceny biletów są identyczne z tymi, które znamy ze współczesnych pojazdów – 4,60 zł za bilet normalny i 2,30 zł za ulgowy. Bilety będą do nabycia u konduktora w pojeździe. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy przejazdu ze względu na utrudnienia związane z nocnym półmaratonem.

Wieczorne kursu autobusu-ogórka są dodatkową ofertą w ramach Wrocławskich Linii Turystycznych. Kursują one w soboty, niedziele i święta aż do 1 września 2024 r. i są obsługiwane przez zabytkowe tramwaje i autobusy. Linia tramwajowa T łączy Operę z Halą Stulecia, linia autobusowa B kursuje w analogicznej relacji, ale inną trasą, zaś linia autobusowa H jeździ między Operą a Centrum Historii Zajezdnia. Ponieważ wszystkie linie zbiegają się na pl. Teatralnym, to tam najlepiej się udać, planując przejażdżkę. Pierwszy pojazd odjeżdża stamtąd już o 9:45, zaś ostatni koło godziny 18-tej lub 19-tej (w sobotę linie kursują dłużej). Najstarszy wagon, jaki pojawia się Wrocławskich Liniach Turystycznych, pochodzi z 1929 r., zaś autobus z 1980 r. Wrocławskie Linie Turystyczne są uruchamiane przy wsparciu Gminy Wrocław przez Klub Sympatyków Transportu Miejskiego przy współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym Sp. z o. o. we Wrocławiu.

Więcej informacji o Wrocławskich Liniach Turystycznych na stronie: https://kstm.pl/pl/

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content