II Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem w Aquapark Wrocław

mat. pras.

Wrocławski Park Wodny po raz drugi zorganizował mistrzostwa by pomóc zwierzakom ze schroniska. 13.06. odbyły się Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem. Wydarzenie ma na celu pomóc zwierzakom ze schroniska, każdy może dołączyć do akcji. Podczas mistrzostw nie zabrakło wielkich emocji. Teraz do akcji może dołączyć każdy, wystarczy obejrzeć film z wydarzenia.

Wrocławskie schronisko dla zwierząt nie narzeka na brak podopiecznych, tym bardziej latem, kiedy właściciele czworonogów częściej wykazują się brakiem odpowiedzialności i pozbywają się zwierzaków z domu. Dlatego jeszcze przed wakacjami Wrocławski Aquapark organizuje II Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem, by wesprzeć schronisko oraz zwróci uwagę na ten problem wśród mieszkańców Wrocławia.

–  Forma dzisiejszych zawodów, w których będziemy płynąć pieskiem, traktowana jest z uśmiechem na twarzy. Jednak sama idea wydarzenia jest bardziej poważna. Chcemy zwrócić uwagę na potrzeby zwierzaków oraz Wrocławskiego schroniska. Zawsze powinniśmy czuć się odpowiedzialni za naszych czworonożnych przyjaciół i jeśli już decydujemy się na zwierzaka, to powinniśmy potrafić zapewnić mu odpowiednią opiekę. Mam nadzieję, że tym wydarzeniem zwrócimy uwagę wrocławian na często pojawiający się problem  – mówi Paweł Rańda, Wiceprezes wrocławskiego Aquaparku.

Dystans trzeba było pokonać płynąc pieskiem

Wśród zawodników, którzy podjęli się wyzwania i z chęcią wzięli udział mistrzostwach nie zabrakło znanych i lubianych przedstawicieli różnych dziedzin sportu, aktorstwa czy dziennikarstwa, a nad przebiegiem zawodów czuwali wykwalifikowani sędziowie Juvenii Wrocław. W zawodach trzeba było przepłynąć 50 m pieskiem, wystartowały dwie drużyny.

Każdy może pomóc – wystarczy obejrzeć relację z wydarzenia

W wydarzeniu przede wszystkim chodziło o nagłośnienie problemu bezdomnych zwierząt i doraźną pomoc. Zachęcamy wszystkich do oglądania filmu i przekazywania go dalej. Jeśli film zdobędzie do tysiąca wyświetleń – WPW przekaże 100 wejściówek na licytację. Jeśli video będzie miało między tysiąc, a 10 tysięcy wyświetleń –trzysta wejściówek. A jeśli filmik zdobędzie ponad 10 tysięcy odsłon aż pół tysiąca biletów!

Każdy odpowiedzialny mieszkaniec Wrocławia, wie że warto pomagać tym, którzy naszej pomocy potrzebują . Dlatego zachęcamy wszystkich do oglądania naszej relacji z wydarzenia. Każdy może pomóc. Jeśli uda nam się uzyskać 10 tysięcy odsłon filmu Aquapark Wrocław przekaże aż pół tysiąca biletów na rzecz schroniska – mówi Adrianna Pawlicka rzecznik Aquapark Wrocław.

Film można obejrzeć tutaj.

Mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content