Podsumowanie sezonu w Operze Wrocławskiej

fot. N. Wójcik

Sezon artystyczny w Operze Wrocławskiej dobiega końca. Był on bogaty w wydarzenia specjalne oraz premiery. W sezonie 2023/2024 Operę odwiedziło ponad 100 000 melomanów.

W kończącym się sezonie Opera Wrocławska wystawiła 177 spektakli, czyli o 35 spektakli więcej w stosunku do poprzedniego sezonu. W powyższą pulę przedstawień wchodzi 5 premier, w tym, Czarodziejski flet w Breslau, Manekiny, Włoszka w Algierze, Napoli 1841.

Tomasz Janczak, dyrektor Opery Wrocławskiej podsumował sezon 2023-2024.

Dyrektor Opery Wrocławskiej jest bardzo zadowolony z wyników osiągniętych w kończącym się sezonie artystycznym.

Kolejny sezon 2024-2025 również będzie obfitował w premiery. Po raz pierwszy na deskach Opery Wrocławskiej będą wystawione chociażby takie dzieła jak: Nabucco, Cyrulik Sewilski czy Straszny Dwór.

O tym, czego możemy spodziewać się podczas premiery przedstawienia Nabucco mówi Anna Grabowska – Borys, kierownik chóru.

Na gości Opery czekają również premiery baletów Królowa Śniegu i Frida. Opowiada Małgorzata Dzierżon – kierownik baletu.

Już niedługo rozpoczną się wakacje. Jednak Opera Wrocławska nie zamknie swoich drzwi na ten czas. Wręcz przeciwnie. Zaprasza na cykl koncertów „Lato z Operą”. Zaprasza na nie kierownik muzyczny Rafał Karczmarczyk.

Już niedługo rozpocznie się sprzedaż biletów na sezon 2024-2025, a także na „Lato w Operze”.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content