(Nie)zapomniane podróże

fot. N. Wójcik

W piątek, 14.06 po raz drugi będziemy obchodzić Dzień Pamięci Ofiar Sowieckich Deportacji. W Centrum Historii Zajezdnia obchody tego dnia rozpoczną się wcześniej – wieczorem, 13.06. Na ten dzień organizatorzy zaplanowali dwa poruszające wydarzenia, o których opowiada Marek Kosendiak.

Przełożenie obchodów Dnia Pamięci Ofiar Sowieckich Deportacji na wieczór 13.06 spowodowane jest względami praktycznymi, o których mówi Marek Kosendiak.

Uroczystości obchodów Dnia Pamięci Ofiar Sowieckich Deportacji rozpoczną się w kaplicy przy ul. Wittiga 10. O tym, co będzie się tam działo opowiada Marek Kosendiak.

Drugim spotkaniem, które odbędzie się tego dnia będzie spotkanie autorskie z Małgorzatą Szumską.

Jak mówi Marek Kosendiak, wybór Małgorzaty Szumskiej na gościa spotkania w tym dniu nie jest przypadkowy.

Warto też dodać, dlaczego Dzień Pamięci Ofiar Sowieckich Deportacji został wpisany przez Unię Europejską do kalendarza świąt. O powodzie mówi Marek Kosendiak.

Program obchodów (czwartek 13 czerwca 2024 r.):

Część I godz. 17:30 – minirecital utworów Jacka Kaczmarskiego z Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Szymona Podwina.

Część II godz. 18:00 – spotkanie autorskie z Małgorzatą Szumską, autorką książki „Zielona Sukienka”. Małgorzata Szumska jest aktorką, przewodniczką, podróżniczką, współwłaścicielką Kopalni Złota w Złotym Stoku, ale przede wszystkim wnuczką Sybiraków. Sama wyruszyła w podróż na Syberię śladami dziadków. Historię swojej rodziny opisała w książce „Zielona Sukienka”.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy przez link: www.zajezdnia.link/dzien-pamieci

fot. mat. pras.
fot. mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content