Napoli 1841 po raz pierwszy w Polsce!

fot. Radio Rodzina

Już w najbliższy weekend w Operze Wrocławskiej przeniesiemy się do Neapolu z 1841 roku. A to wszystko za sprawą baletu Napoli 1841, który będzie miał premierę w sobotę (8.06) i niedzielę (9.06). Będzie to wyjątkowa premiera z tego względu, że balet autorstwa Augusta Bournonville’a zostanie wystawiony po raz pierwszy w Polsce.

Balet Napoli jest jednym z największych dzieł Duńczyka – Augusta Bournonville’a, a także i epoki romantyzmu. O sztuce opowiada Małgorzata Dzierżon – kierownik Baletu Opery Wrocławskiej.

Balety ze szkoły duńskiej są nieco inne. Z tego względu choreografem w produkcji Opery Wrocławskiej został Duńczyk – Johan Kobborg. Baza, czyli taniec klasyczny jest wspólny. O elementach, które wyróżniają duński balet mówi Małgorzata Dzierżon.

Podczas tworzenia produkcji, pracownicy Opery Wrocławskiej mogli korzystać z oryginalnej partytury stworzonej na prośbę choreografa – Augusta Bournonville’a. O tym, jaka muzyka będzie w sztuce mówi Rafał Kaczmarczyk – kierownik muzyczny premiery Napoli 1841.

Prace nad muzyką do baletu rozpoczęły się zaraz po tym jak z Danii przyszły materiały. Rafał Kaczmarczyk zaznacza też, że ponieważ jest to pierwsza premiera tego dzieła w Polsce, to ciąży na nich wielka odpowiedzialność.

Rafał Kaczmarczyk mówi też, dlaczego warto przyjść na ten spektakl.

Balet Napoli 1841 będzie można zobaczyć w Operze Wrocławskiej w weekend 8-9.06.

mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content