Europoseł A. Zalewska: Niech zamilkną ws. śmierci polskiego żołnierza

fot. Patrycja Jenczmionka

Zmarł żołnierz, który pod koniec maja został ugodzony nożem na granicy polsko-białoruskiej – poinformowało Dowództwo Generalne. Tragedię na antenie komentowała europoseł Anna Zalewska -Niech zamilkną ws. śmierci polskiego żołnierza – takimi słowami zwróciła się eurodeputowana do oponentów.

-Śmierć żołnierza wynika z całej narracji po 13 grudnia – mówi europoseł Anna Zalewska.

Europosłanka Anna Zalewska liderka listy Zjednoczonej Prawicy z Dolnego Śląska i Opolszczyzny komentowała także słowa Romana Giertycha, który napisał, że „Ci którzy zbudowali płot za grube miliardy, który ani nie przeszkadza wejść ani nie przeszkadza zza niego dźgać powinni spędzić długie lata w więzieniu. Zespół KO ds. Rozliczenia PiS złoży stosowne zawiadomienie.”

-Fiksacja Romana Giertycha. Proszę Romana Giertycha, by tonował, mówiła Anna Zalewska.


MSZ poinformowało o nocie protestacyjnej po śmierci polskiego żołnierza, w której domaga się „zaprzestania prowokacji na granicy polsko-białoruskiej i organizowania ruchu migracyjnego”.

Opozycja będzie grała tragedią żołnierza i niezwykle napiętą sytuacją na granicy. To dla mnie żadna niespodzianka. Znacznie trudniej jest rozwiązać ten problem” mówił na antenie RMF europoseł Janusz Lewandowski, nawiązując do śmierci polskiego żołnierza zaatakowanego przez migrantów na polsko-białoruskiej granicy. 

Europoseł Anna Zalewska: Niech zamilkną ws. śmierci polskiego żołnierza.

„Gdy ktoś na dzidzie umieszcza nóż i uderza przez granicę państwową funkcjonariusza polskiego państwa, to nie jest żadnym uchodźcą tylko zwykłym bandytą. Żądamy, aby władze białoruskie ustaliły tożsamość tego mordercy i wydały go polskim władzom w ramach toczonego już przez nasze Ministerstwo Sprawiedliwości śledztwa” – mówił minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski nawiązując do śmierci żołnierza.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content