Wojewoda Maciej Awiżeń wręczył odznaki honorowe samorządowcom z Dolnego Śląska

Mat. Pras.

6 czerwca br. w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się spotkanie, w trakcie którego Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń wręczył samorządowcom z Dolnego Śląska odznaczenia państwowe za wybitne zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego. Wyróżnienie to jest także symboliczną formą uznania za poświęcenie i zaangażowanie ludzi związanych z rozwojem i pracą dla mieszkańców i mieszkanek regionu. Odznaki honorowe przyznane zostały postanowieniem Ministra do Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasza Siemoniaka.

Odznaczeni zostali: Renata Granowska – Wiceprezydent Wrocławia, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – Starosta Kłodzki, Marek Chmielewski – Poseł na Sejm X Kadencji, Jerzy Pokój – Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Tomasz Kiliński – Burmistrz Miasta Nowa Ruda, Włodzimierz Chlebosz – Starosta Powiatu Wrocławskiego, Jerzy Łużniak – Prezydent Jeleniej Góry oraz Dariusz Kucharski – Burmistrz Dzierżoniowa. Z powodu nieprzewidzianych okoliczności dwóch z wyróżnionych nie mogło być dziś z nami: Jerzy Łużniak – prezydent Jeleniej Góry, oraz Dariusz Kucharski – burmistrz Dzierżoniowa. Wkrótce przekażemy te odznaki.

„To ważne odznaczenie jest wyrazem uznania za wybitne osiągnięcia w dziedzinie samorządu terytorialnego oraz zaangażowanie w rozwój lokalnych społeczności. Otrzymanie takiej odznaki jest nie tylko wyróżnieniem osobistym, ale również podkreśleniem znaczenia Państwa pracy na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców i wzmocnienia struktur demokratycznych” – mówił wojewoda Maciej Awiżeń.

Przyznane odznaki honorowe to także motywacja dla innych samorządowców z Dolnego Śląska, których także Wojewoda Dolnośląski zachęcił do dalszej aktywności i poświęcenia na rzecz wspólnego dobra, jakim są nasze lokalne małe ojczyzn.

Mat. Pras.
Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content