Jubileusz 50-lecia kapłaństwa i przejście na emeryturę księdza prałata Czesława Majdy

fot. Radio Rodzina

Ks. prałat Czesław Majda, budowniczy kościoła i proboszcz Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, przechodzi na emeryturę. Jego obowiązki od 1 lipca 2024 przejmie nowy proboszcz, ks. Bogusław Stec związany dotychczas z parafią w Poniatowicach (dekanat Oleśnica-Wschód).

W niedzielę 9 czerwca o godz. 12:30 nastąpi liturgiczne zakończenie pełnienia funkcji proboszcza ks. Czesława Majdy. Ksiądz Arcybiskup odprawi dziękczynną Mszę św. za owocne lata pracy Księdza Prałata i przeniesie w stan spoczynku.

– Przechodzę na emeryturę po 50 latach pracy kapłańskiej. 8 lat byłem wikariuszem, a 42 lata jestem już na tej parafii proboszczem. Jestem tu jak w domu, parafianie są moimi braćmi i siostrami, wspólnie dokonaliśmy tego dzieła budowy obiektów sakralnych. Rozumiemy się, wzajemnie dogadujemy i pomagamy. – mówi w rozmowie z Radiem Rodzina ks. dr Czesław Majda.

Posłuchaj:

Cz. 1. Podziękowania parafian

Cz. 2. Rozmowa z ks. prałatem Czesławem Majdą

Cz. 3. Kilka anegdot i zaproszenie na uroczystą Mszę Św.

Ofiarowanie swojego czasu i Komunię św. w intencji Księdza Proboszcza będą wyrazem naszej wdzięczności za wieloletnią pracę i piękne dzieło, które pozostawia po sobie nasz Pasterz. Spodziewamy się wielu księży, również byłych wikariuszy. – zaprasza Teresa Działa, przewodnicząca Rady Parafialnej w Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu.

Zob. też:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content