Projekty samorządów uczniowskich sfinansuje miasto

Foto: Mat. Pras. Samorząd uczniowski VI LO Wrocław

Uczniowie wymyślili i zgłosili, miasto sfinansuje. Mowa o ośmiu projektach, które zwyciężyły w konkursie na wspieranie aktywności samorządów uczniowskich. Do końca listopada mają zostać zrealizowane. Co to za projekty?

Do konkursu wspieranie aktywności samorządów uczniowskich zgłoszono 12 projektów. Osiem z nich nagrodzono. Na realizację każdego z tych projektów (jeszcze w tym roku) zostanie przeznaczonych ok. 10 tys. złotych. 

Nagrodzone projekty:

  • Liceum Ogólnokształcące nr I (m.in.: strefa relaksu, nowe rośliny),
  • Liceum Ogólnokształcące nr XII (m.in.: nowe wyposażenie i mural w stołówce, nowe rośliny),
  • Zespół Szkół nr 8 (m.in.: zewnętrzna strefa relaksu i organizacja festiwalu kreatywności, ekran projekcyjny),
  • Liceum Ogólnokształcące nr VI (m.in.: rozbudowa radiowęzła szkolnego i sprzętu do tworzenia treści multimedialnych),
  • Elektroniczne Zakłady Naukowe (m.in.: modernizacja i doposażenie przestrzeni dla samorządu uczniowskiego),
  • Liceum Sztuk Plastycznych (m.in.: strefa wypoczynku wewnątrz szkoły),
  • Zespół Szkół Budowlanych (wyposażenie grupy teatralnej – nagłośnienie, instrumenty muzyczne, kostiumy, scenografia, 

udział w warsztatach teatralnych),

  • Zespół Szkół nr 1 (m.in.: rozbudowa strefy wypoczynku, nowe głośniki, mikrofon, wyjazd integracyjny).

– Dzięki przyznanym środkom, uczniowie będą mogli korzystać z nowych stref wypoczynkowych, które były najczęściej zgłaszanymi pomysłami. Ponadto przyznaliśmy dofinansowanie na imprezy i wycieczki integracyjne, wyposażenie radiowęzła, pomieszczenia samorządu uczniowskiego i zazielenianie terenów na zewnątrz szkoły – opowiada Mateusz Całkowski, członek komisji jury, radny Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia.

Dla uczniów ważne było przede wszystkim to, że robią coś dla swojej uczniowskiej społeczności według własnego pomysłu. Przykładowo w LO nr VI odnowiony zostanie radiowęzeł oraz zakupiony sprzęt do realizacji materiałów w social mediach. 

– Cieszymy się, że dzięki temu konkursowi mieliśmy wpływ na to, co powstanie w naszej szkole. To była oddolna inicjatywa, którą już od dłuższego czasu chcieliśmy zrealizować, a teraz nadarzyła się okazja na jej sfinansowanie i z niej skorzystaliśmy – mówi Tomasz Peternek z samorządu uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego nr VI. – Będziemy mieć m.in. nowy radiowęzeł i sprzęt do nagrywania, by relacjonować w social mediach, co ciekawego dzieje się w naszej szkole. Chcemy także przeprowadzać wywiady z nauczycielami oraz nagrywać szkolne podcasty – dodaje.  

Konkurs – finansowany z miejskiego budżetu – przeprowadzono wśród samorządów uczniowskich szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez miasto. Jego organizatorem jest Młodzieżowa Rada Miasta Wrocławia.  

– Chcemy w ten sposób wspierać aktywność samorządów uczniowskich, współpracę między młodzieżą oraz promować działania społeczne w szkołach. To ważne, aby młodzież czuła, że ma realny wpływ na to, co dzieje się w ich placówkach i chciała się w życie szkoły angażować – podkreśla Monika Dubec z Wydziału Komunikacji Społecznej UM we Wrocławiu.  

Zwycięskie projekty (osiem projektów) mają zostać zrealizowane do końca listopada. 

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content