Legendy Dolnego Śląska w aplikacji Google Arts & Culture

fot. Radio Rodzina

Google Arts & Culture, we współpracy z 22 dolnośląskimi instytucjami kultury oraz organizacją UNESCO, udostępnia nową kolekcję online. Legendy Dolnego Śląska to pierwsza polska kolekcja poświęcona w całości temu wyjątkowemu regionowi.

Wystawa nie tylko opowiada o legendach, ale także o zamkach, pałacach i wspaniałych miastach Dolnego Śląska, takich jak Wrocław, Jawor, Świdnica, Legnica i Sokołowsko. Mówi Katarzyna Aszkiełowicz z agencji Monday reprezentującej Google w Polsce.

Wystawa Legendy Dolnego Śląska powstała z potrzeby ukazania atrakcyjności i różnorodności tego regionu w całkowicie odmienny i innowacyjny sposób.

– Zapraszamy do odkrycia „Legend Dolnego Śląska” i doświadczenia bogactwa tego regionu – dodaje Katarzyna Aszkiełowicz.

Uroczysta premiera projektu miała miejsce w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, jednym z najważniejszych muzeów w Polsce. Kolekcja zawiera ponad 100 wystaw oraz tysiące eksponatów. Mówi  prof. Piotr Oszczanowski, dyrektorem Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Kolekcja Legendy Dolnego Śląska powstała we współpracy z 22 partnerami m.in. z Wrocławskim Teatrem Pantomimy imienia Henryka Tomaszewskiego, mówi Piotr Soroka, specjalista ds. programowych WTP.

Małgorzata Szumska, pisarka, prezeska Kopalni Złota w Złotym Stoku podzieliła się z Radiem Rodzina, za co kocha Dolny Śląsk.

Wystawa „Legendy Dolnego Śląska” do obejrzenia TUTAJ.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content