Światowy Dzień Ochrony Środowiska z WFOŚiGW w Ogrodzie Botanicznym

mat. prasowe

Światowy Dzień Ochrony Środowiska – to jedno z najważniejszych i najstarszych świąt ekologicznych. Zostało ustanowione w 1972 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Co roku obchody tego święta organizowane są w wielu krajach na całym Świecie, w tym również w Polsce. Z tej okazji WFOŚiGW we Wrocławiu już po raz kolejny zaprasza dzieci i młodzież do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu na eko – piknik poświęcony edukacji ekologicznej i ochronie środowiska naturalnego.

O tym, co przygotował fundusz mówi Paweł Łapacz – prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem i ochroną środowiska, pobudzenie ludzi do aktywnej działalności proekologicznej i podnoszenie świadomości ekologicznej.

Celem Światowego Dnia Ochrony Środowiska jest uświadamianie nam głównych problemów ekologicznych naszych czasów oraz zachęcanie do poszukiwania na nie rozwiązań. W tym wyjątkowym dniu zachęcamy do refleksji o tym co każdy z nas może zrobić, aby chronić środowisko naturalne. WFOŚiGW we Wrocławiu już po raz kolejny zaprasza dzieci i młodzież do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu na eko – piknik poświęcony edukacji ekologicznej i ochronie środowiska naturalnego. Będą zabawy, gry i warsztaty edukacyjne. Będziemy rozmawiać, przypominać, pokazywać, że środowisko naturalne jest domem dla milionów żyjących istot i dbanie o nie powinno stanowić najwyższy priorytet dla nas wszystkich.

Autor „Małego Księcia” Antoine de Saint Exupery, bardzo celnie zauważył, że  „ziemi nie odziedziczyliśmy po naszych rodzicach, ale wypożyczyliśmy ją na chwilę od naszych dzieci”. Pamiętajmy o tym przesłaniu nie tylko dzisiaj, celebrując Światowy Dzień Ochrony Środowiska, ale również na co dzień dokonując świadomych wyborów konsumenckich oraz przyjmując współodpowiedzialność za otacząjący nas ekosystem.

Piknik w godzinach 9:00-15:00 w tych godzinach wstęp do Ogrodu jest bezpłatny.

Organizatorzy:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Partnerzy:

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu,

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych,

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] o.Wrocław,

Liga Ochrony Przyrody,

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu,

Fundacja EkoRozwoju,

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu,

Nadleśnictwo Żmigród, Lasy Państwowe,

Lasy Doliny Baryczy,

Nadleśnictwo Wołów, Lasy Państwowe,

Nadleśnictwo Międzylesie, Lasy Państwowe,

Nadleśnictwo Szklarska Poręba, Lasy Państwowe,

Nadleśnictwo Świeradów, Lasy Państwowe,

Nadleśnictwo Oborniki Śląskie, Lasy Państwowe.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content