Zmarł ks. prałat Stanisław Paszkowski

fot. Radio Rodzina

Wieloletni dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Wrocławskiej, wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, ceniony i zasłużony kapłan – ks. prof. prał. Stanisław Paszkowski zmarł po ciężkiej chorobie. Miał 78 lat.

Ostatnie miesiące ks. prałat spędził w Domu Księży Emerytów. Informację o jego śmierci podano dziś rano (31.05.2024). Ks. Stanisław Paszkowski prowadził poradnictwo dla rodzin, małżeństw, osób stanu wolnego, był oddanym dla bliźniego człowiekiem, wielokrotnie gościł na antenie Radia Rodzina. Wykładał w Katedrze Teologii Praktycznej, był dyrektorem studiów podyplomowych z zakresu nauki o rodzinie na PWT. Zmarły kapłan był też sędzią Metropolitalnego Sądu Kościelnego Archidiecezji Wrocławskiej

W latach 1979-2021 kierował Diecezjalnym Ośrodkiem Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu, którego był inicjatorem. Udało się w tym czasie powołać 19 poradni specjalistycznych, gdzie zatrudniano blisko 90 specjalistów; terapeutów, psychologów, pedagogów, duszpasterzy. Bezpłatną pomoc terapeutyczną znalazły tu tysiące osób, setki par małżeńskich.

W 2022 r. jako dowód wdzięczności za wieloletnią posługę na rzecz małżeństw i rodzin oraz dar kapłaństwa przygotowana została publikacja pt.: „Boży Mecenas Rodziny, ks. prałat Stanisław Paszkowski”. Jubilat otrzymał ją podczas 50. rocznicy święceń kapłańskich. Publikacja dostępna jest w księgarniach.

Pogrzeb śp. ks. prałata Stanisława Paszkowskiego odbędzie się w piątek 7 czerwca o godz. 11:00 w Katedrze Wrocławskiej. Po Mszy św. pochówek odbędzie się na cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida we Wrocławiu.

W jednej z ostatnich audycji rozmawialiśmy o towarzyszeniu rodzinom, o świętości i ochronie życia od poczęcia do momentu naturalnej śmierci [marzec 2021].

1.

2.

3.

Źródło: archidiecezja.wroclaw.pl

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content