Książka za kraty

Studenci podczas wizyty w zakładzie karnym we Wrocławiu

„Książka za kraty” to inicjatywa, która powstała z myślą o osadzonych w zakładach karnych. Zainicjowała ją w 2006 roku dr Agnieszka Kłos z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, która w poniedziałek (3.06), po godz. 10:00 opowie o swoim projekcie oraz zaprosi na wernisaż prac studentów.

Od 2006 roku dr Agnieszka Kłos z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu realizuje projekt „Książka za kraty”. Inicjatywa powstała specjalnie z myślą o osadzonych w zakładach karnych. O pomyśle opowiada dr Agnieszka Kłos.

Od wielu lat w zbieranie książek włączali się studenci. Jednak w tym roku mają oni znacznie większy udział w projekcie.

Co o wizycie w zakładzie karnym mówili studenci?

Efektem tej wizyty będzie wernisaż, który odbędzie się 4.06, o godz. 17:00 w Bibliotece Uniwersytetu Wrocławskiego. Na wydarzeniu będzie można zobaczyć tzw. artbooki wykonane przez studentów po wizycie w zakładzie karnym, ale też plakaty-projekty siedzisk, nad którymi będą pracowali studenci. Siedziska te zostaną później przekazane do zakładów karnych. Na wernisaż zaprasza inicjatorka projektu dr Agnieszka Kłos.

W akcję „Książka za kraty” może włączyć się każdy. Wystarczy przynieść książki do Barbary przy ul. Świdnickiej i włożyć do specjalnie przeznaczonej na to skrzyneczki.

Inicjatorka projektu mówi dlaczego warto włączyć się w tą akcję.

Dla nas jest to jedna książka, która może już nic nie znaczy, a dla osadzonych jest to coś, co ma wielką wagę. Czasem może zmienić nawet życie.

Posłuchaj rozmowy:

Fot. facebook.com/KsiazkaZaKraty

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content