Teolog przybliża uroczystość Bożego Ciała

fot. Radio Rodzina

Uroczystość Najświętszej Krwi i Ciała Jezusa Chrystusa przypomina o obecności Chrystusa w sakramencie Eucharystii. Jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy i wyrazem dogmatu Kościoła o transsubstancjacji, czyli przeistoczeniu.

–To niezwykłe spotkanie z żywym Bogiem, który stworzył człowieka i go odkupił. Będąc zanurzonym w świecie trudno przejść tak od razu do spotkania z Bogiem. Bóg lubi to, co pokorne, proste i ciche. – mówi ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, rektor Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

– Jezus w Najświętszej Eucharystii jest obecny w sposób prawdziwy, rzeczywisty, substancjalny. – przypomina teolog dogmatyk. Audycja w czwartek 30 maja po godz. 11:00

Uroczysta suma w Katedrze Wrocławskiej, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Abp Józef Kupny o godz. 9:00. Po Mszy świętej wyruszy procesja do czterech ołtarzy, która przejdzie przez ul. Katedralną, wyspę Piasek, pl. Nowy Targ, ul. Św. Katarzyny, ul. Wita Stwosza i Rynek, gdzie zakończy się przy Bazylice Św. Elżbiety w Rynku. Zapraszamy na transmisję w Radiu Rodzina.

A po godz. 13:10 w programie „Dziś w Kościele” przybliżymy cuda eucharystyczne (m.in. Sokółka, Lanciano, Bolsano, Orvieto, Bordeaux).

Adoracja Najświętszego Sakramentu jest naszym przywilejem, ale i obowiązkiem. Św. Jan Paweł II w Liście o adoracji eucharystycznej zachęcał wszystkich wierzących w Jezusa, by „regularnie nawiedzali Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, ponieważ jesteśmy wszyscy powołani, by trwać nieustannie w obecności Bożej dzięki Temu, który pozostaje z nami aż do końca czasów”. Również kard. Joseph Ratzinger w książce pt. „Duch liturgii” zaznaczał, że przyjmowanie Komunii Św. jest najwyższym aktem adoracji, oddaniem czci Bogu.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content