Blisko 250 mln zł na termomodernizację na Dolnym Śląsku

fot. Radio Rodzina

Gminy, instytucje i organizacje pozarządowe z Dolnego Śląska, które starały się o dofinansowanie na termomodernizację budynków użyteczności publicznej, dostały pozytywną odpowiedź. Wnioskodawcy mogą liczyć na środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ramach środków z FST zostanie zrealizowanych 29 projektów na łączną kwotę 170 mln zł. Wnioski były składane do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

Mówi Paweł Gancarz, marszałek województwa dolnośląskiego.

Dodatkowo jak poinformował Zarząd Województwa Dolnośląskiego, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dofinansowanie otrzymają projekty na kwotę ponad 76 mln zł.

– Termomodernizację przejdzie m.in. Szkoła Podstawowa w Kuropatniku (powiat strzeliński). – wyjaśnia wicemarszałek województwa, Wojciech Bochnak.

Realizacja programów dotyczących gospodarki niskoemisyjnej jest kluczowa, ponieważ ponad połowa Dolnoślązaków wciąż oddycha zanieczyszczonym powietrzem. Zgodnie z badaniami prowadzonymi przez Państwowy Monitoring Środowiska więcej niż 50% mieszkańców regionu żyje na obszarach, gdzie poziom szkodliwego benzo(a)pirenu przekracza przyjętą normę.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content