Weekend pełen wrażeń w Długołęce

fot. Radio Rodzina

W miniony weekend (24-26.05) w gminie Długołęka świętowano 20-lecie Gminnego Ośrodka Kultury, Dzień Strażaka oraz Dzień Dziecka. Podczas 3-dniowego świętowania mieszkańcy Gminy i goście uczestniczyli w szeregu wydarzeń kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych.

O atrakcjach zaplanowanych na sobotę i niedzielę mówił Wojciech Błoński – wójt Gminy Długołęka.

20-lecie działalności GOK-u to nie tylko okazja do świętowania, ale też do spojrzenia wstecz i zobaczenia co na przestrzeni lat się zmieniło. Opowiada o tym wójt Gminy Długołęka – Wojciech Błoński.

W sobotę uroczyście obchodzono Dzień Strażaka, który przypada na 4.05, dlatego w świętowanie w tym dniu rozpoczęła msza polowa odprawiona przez kapelana strażaków w gminie Długołęka – ks. Łukasza Piłata. Na placu, przed ołtarzem polowym zgromadzili się strażacy, reprezentanci gminy oraz GOK-u. W homilii wygłoszonej w czasie mszy ks. przywołał postać św. Floriana, a następnie zaznaczył, że strażacy, tak jak ich patron cechują się wielką odwagą oraz troską o drugiego człowieka.

Na obchodach Dnia Strażaka w Długołęce obecny był min. prezes zarządu powiatowego związku ochotniczych straży pożarnych RP we Wrocławiu – druh Arkadiusz Małecki, który zwrócił uwagę na to, co jest dziś największym wyzwaniem w byciu strażakiem ochotnikiem.

Podczas uroczystości był też obecny jeden z najstarszych druhów w OSP w Długołęce – pan Marian Szymczak, który opowiedział o swojej historii w straży pożarnej.

Druh Szymczak powiedział też czym jest dla niego bycie strażakiem ochotnikiem.

Obchody Dnia Strażaka i 20-lecia GOK-u były połączone ze świętowaniem Dnia Dziecka. W parku w Szczodrem zgromadziło się wiele rodzin z dziećmi. Zapytaliśmy rodziców jak im się podoba ta inicjatywa.

A co o wydarzeniu sądzą najmłodsi?

Wszystkim obecnym, strażakom ochotnikom, pracownikom GOK-u i dzieciom wójt Gminy Długołęka złożył życzenia.

Połączone obchody Dnia Strażaka, jubileusz 20-lecia GOK-u oraz Dzień Dziecka były jednym z najhuczniejszych wydarzeń organizowanych przez Gminę w tym roku.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content