Witold Woźny: Dzień Otwarty MPK Wrocław to Święto Wrocławskiej Komunikacji

fot. Radio Rodzina

W studiu Radia Rodzina Witold Woźny, prezes wrocławskiego MPK. W rozmowie m.in. remonty w czasie wakacji, nowe autobusy niskoemisyjne, braki kadrowe oraz Dzień Otwarty MPK Wrocław.

– Większość prac w ramach programu „Torywolucja” chcemy zrealizować od czerwca do września – mówi Witold Woźny, prezes MPK Wrocław.

MPK ogłosiło przetarg na zakup 21 niskoemisyjnych autobusów elektrycznych, z otwarciem ofert zaplanowanym na koniec maja. Prezes MPK zaznaczył, że nowe autobusy będą obsługiwać linie 106 i 129, które spotykają się na lotnisku, gdzie powstanie również infrastruktura do ich ładowania.

Ponadto, od czerwca do września będą testowane autobusy wodorowe od różnych producentów.

– Chcemy zweryfikować wszelkie zagrożenia, ryzyka oraz wymagania związane z wdrożeniem do eksploatacji tego typu taboru – podkreślił prezes MPK.

Prezes MPK Wrocław odniósł się także do problemów kadrowych, zaznaczając, że wprowadzone podwyżki przyniosły pozytywne efekty.

25 maja MPK Wrocław zaprasza mieszkańców na Dzień Otwarty, który odbędzie się na terenie zajezdni Gaj.

– To święto komunikacji miejskiej we Wrocławiu to doskonała okazja, by poznać od kuchni funkcjonowanie MPK i skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla odwiedzających – zachęca Witold Woźny.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content