Materac dla dużej rodziny – jaki wybrać, aby spać komfortowo każdej nocy?

Mat. Pras.

Posiadanie dużej rodziny ma swoje plusy, ale generuje też sporo problemów, chociażby związanych wyborem odpowiednio dużego materaca do łóżka w sypialni. Dzieci do osiągnięcia pewnego wieku często spędzają poranki wspólnie z rodzicami w łóżku. Aby takie sytuacje nie prowadziły do dyskomfortu rodziców, potrzebny jest wygodny materac.

W trakcie urządzania sypialni małżeńskiej rodziców okrągłej gromadki dzieci zawsze warto pomyśleć o zakupie nieco większego łóżka z wygodnym materacem. Stawiasz przede wszystkim na komfort i możliwość wygodnego odpoczynku nawet w kilkorgiem dzieci jednocześnie? W takiej sytuacji wybierz największy dostępny materac do łóżka.

Zobacz: Materace 200×200 idealny dla dużej rodziny!

Jaki rozmiar materaca do łóżka małżeńskiego? Porady dla rodziców

Masz w domu dwójkę, trójkę, a może czwórkę kilkuletnich dzieci? To oznacza spory ścisk każdego poranka w sypialni rodziców. Zadbaj o swój komfort i zapewnij sobie możliwość wygodnego snu każdej nocy. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednio duży materac do swojego łóżka.

Najlepsze opcje, jeśli chodzi o rozmiary materacy do łóżek to:

  • 200×220 cm – to naprawdę ogromny materac, w którym dwie osoby mogą poczuć się niczym w łożu królewskim. W tym przypadku wizyta dwójki lub trójki dzieci o poranku nie będzie powodem do dyskomfortu.
  • 200×200 cm – nieco mniejszy, kwadratowy format materaca do łóżka małżeńskiego. Sprawdzi się w kompaktowych sypialniach i wciąż zapewnia odpowiednio dużą przestrzeń do wylegiwania się wraz z gromadką dzieci.
  • 180×200 cm – to trzeci popularny model wśród wielu rodziców. Jeśli delikatnie ograniczasz budżet, ale jednocześnie dbasz o komfort całej rodziny, wtedy taki rozmiar materaca będzie optymalnym rozwiązaniem.

Na rynku znajdziesz też wiele innych modeli materacy, ale tylko trzy powyższe nadają się do sypialni rodziców wielodzietnej rodziny.

Wygodny i duży materac do łóżka – rozmiar to nie wszystko!

Decydując się na zakup nowego materaca do łóżka w swojej sypialni, pamiętaj o tym,
aby kierować się nie tylko rozmiarem powierzchni do spania. Zobacz także: Materac 90×200 – duży materac jednoosobowy.

Kluczowe parametry determinujące opłacalność zakupu danego modelu materaca to:

  • budowa konstrukcji, czyli liczba warstw i rodzaj zastosowanego wypełnienia,
  • twardość materaca – dla dużej rodziny idealne są twardsze materace,
  • wysokość – najlepiej wybieraj jak najwyższy materac, a wtedy jego powierzchnia idealnie dopasuje się do kształtu każdego ciała.

Ostatni czynnik to cena konkretnego modelu materaca. Im większy model wybierasz, tym wyższa będzie cena zakupu. Topowe wersje w rozmiarach 200×200 cm kosztują nawet kilka tysięcy złotych.

Jeśli kompletnie nie wiesz, jaki materac sprosta Twoim oczekiwaniom i pozwoli
na komfortowy sen nawet podczas wizyty gromadki dzieci w łóżku, skontaktuj się z ekspertem sklepu internetowego z materacami. W ten sposób szybciej podejmiesz decyzję i zamówisz model, który zagwarantuje Ci niepodważalny komfort.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content