Podróżuje po Polsce z psem, gęsią i kaczką. Poznaj historię pana Darka!

fot. Radio Rodzina

Dariusz Brzeski dzieciństwo i młodość spędził na emigracji w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, pracował też w Niemczech. Wrócił na Dolny Śląsk, by zająć się ziemią rodzinną i projektami ekologicznymi.

Gąska Sunny, Kaczka Wirek i pies Kundelino – to najwierniejsi towarzysze Pana Darka, a on jest dla nich najbliższym opiekunem. Podróżują po Polsce, odwiedzając szkoły, parki, domy seniora i prowadząc zajęcia edukacyjne.

W Bibliotece Grafit (filia MBP nr 5) we Wrocławiu odbyło się 22 maja spotkanie z przedszkolakami w ramach projektu „Poczytajki”. Dzieci wysłuchały prelekcji, wyprowadziły zwierzęta na spacer, zrobiły też zakładki do książek.

W pandemii pan Darek stracił oboje rodziców. Najpierw mamę, dwa dni później zmarł tato. Kontakt ze zwierzętami stał się jego terapią; sposobem na dzielenie wrażliwością i szukania nowych pomysłów.

Spytaliśmy o ulubione utwory o tematyce ornitologicznej.

Cała rozmowa w poniedziałek 27 maja po godz. 14:00 w audycji Radiowy Klub Seniora. Projekt „Poczytajki” organizowany jest przez Wrocławskie Centrum Seniora oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content