J. Magiera: To wielki moment dla Śląska Wrocław

fot. Radio Rodzina

Już w sobotę poznamy piłkarskiego mistrza Polski. W grze o ten tytuł pozostały już tylko dwie drużyny – Śląsk Wrocław i Jagiellonia Białystok. Przed pierwszym gwizdkiem decydującego meczu pretendenci do złotego medalu mają tyle samo punktów w ligowej tabeli.

Tydzień temu zespół Jacka Magiery wygrał z Radomiakiem Radom, dzięki czemu po raz pierwszy od 11 lat zakończy sezon na podium. W ostatnim meczu ich rywalem będzie Raków Częstochowa, czyli zeszłoroczny zwycięzca ligi. Dla trenera Jacka Magiery jako wychowanka tego klubu będzie to więc ważne spotkanie. Podczas przedmeczowej konferencji powiedział kilka słów o sobotnim przeciwniku swojej drużyny.

Szkoleniowiec wrocławian porównał także oba zespoły.

Jakie nastroje panują w szatni Śląska przed tak ważnym meczem?

-Cały czas rozmawiamy o mojej przyszłości. Nie wiadomo, co się ze mną wydarzy. Na razie trzeba skupić się na sobotnim spotkaniu. To mecz, który może napisać historię, i musimy się na nim koncentrować, a co będzie dalej, to zobaczymy -powiedział Erik Exposito, kapitan i gwiazda WKS-u, którego kontrakt z klubem kończy się 30 czerwca. W Śląsku występuje od 2019 roku, a w sezonie 2023/2024 oprócz medalu najprawdopodobniej zdobędzie także koronę króla strzelców. Nie jest jedynym zawodnikiem, który może odejść z zespołu. Kiedy dowiemy się, jaka będzie przyszłość tych piłkarzy? Komentuje Jacek Magiera.

Pierwszy gwizdek w ostatniej kolejce sezonu usłyszymy w sobotę 25 maja o godzinie 17:30. Wszystkie mecze tej serii spotkań rozpoczną się w tym samym czasie, więc mistrza kraju poznamy około 19:30.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content