XI Majówka w ogrodach klasztornych już w Dzień Matki!

fot. Radio Rodzina

W szczególnym dniu odbędzie się XI Majówka w ogrodach klasztornych w Trzebnicy. Wydarzeniu będzie towarzyszyć nie tylko wiele atrakcji czy dobre jedzenie, ale przede wszystkim Matka, czyli Maryja, a także matka kościoła Śląskiego – św. Jadwiga. Do świętowania dnia matki u stóp pani trzebnickiej zapraszają organizatorzy, czyli siostry boromeuszki, Fundacja dla ratowania klasztoru św. Jadwigi „By Służyć” oraz Gmina Trzebnica.

XI Majówka w ogrodach klasztornych w Trzebnicy tradycyjnie odbędzie się w ostatnią niedzielę maja. W tym roku temu wydarzeniu towarzyszy hasło „Dla ukochanej Matki”. Jak tłumaczy s. Natanaela Dziubata – przełożona zgromadzenia sióstr boromeuszek – nie jest to przypadek, że w tym roku majówce towarzyszy taki slogan.

Bramy ogrodów klasztornych otworzą się już o 13:40, a całe wydarzenie potrwa do 19:40. Na ten czas organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. O tym co będzie się działo w niedzielę opowiada Krystyna Klamińska – prezes Fundacji dla ratowania klasztoru św. Jadwigi Śląskiej „By Służyć”.

W tym roku na wszystkich, którzy przyjdą do ogrodów czeka też wyjątkowa atrakcja. W starej wozowni klasztornej będzie wernisaż wystawy profesora Grzegorza Niemyjskiego pod tytułem „Wewnątrz”. Będzie można tam zobaczyć wykonane przez niego rysunki oraz rzeźby.

Bardzo ważnym punktem programu będzie wspólnie odprawione nabożeństwo majowe. Mówi o nim s. Natanaela Dziubata.

Podczas majówki każdy chętny będzie mógł zwiedzić klasztor. A o tym co tam zobaczymy mówi Krystyna Klamińska.

Z klasztornych ogrodów nikt głodny nie wyjdzie. Mało tego, będzie można tam spróbować jedzenia oraz ciast przygotowanych według klasztornych receptur. O tym czego będzie można spróbować podczas pikniku mówi Krystyna Klamińska.

Wydarzenie odbędzie się w ogrodach klasztornych. Organizatorzy zapewniają, że w Trzebnicy nie da się przeoczyć klasztoru czy się zgubić. Jednak jak można dotrzeć na majówkę mówi Krystyna Klamińska.

Siostra przełożona – s. Natanaela zaprasza wszystkich na XI Majówkę w ogrodach klasztornych.

XI Majówka w ogrodach klasztornych rozpocznie się 26 maja o godz. 13:40 w ogrodach klasztoru w Trzebnicy.

A więcej szczegółów na temat wydarzenia usłyszycie już jutro w audycji „Dziś w Kościele”, po godz. 13:10!

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content