KOGENERACJA po raz piąty sponsorem tytularnym wydarzenia sportowego w Siechnicach

Mat. Pras.

W niedzielę, 26 maja br., w Siechnicach po raz czternasty odbędzie się bieg uliczny o puchar burmistrza miasta. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pro-Run, a sponsorem tytularnym został już po raz piąty Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.

Siechnicki bieg to wyjątkowe wydarzenie sportowe, które wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko miłośników biegania, ale również lokalnej społeczności. Co roku biegacze próbują swoich sił na dwóch dystansach: pięciu i dziesięciu kilometrów. Ubiegłoroczną edycję zawodów ukończyło ponad czterystu uczestników, wśród których byli również pracownicy KOGENERACJI oraz członkowie ich rodzin.

Nowym elementem tegorocznego wydarzenia będzie kategoria biegowa Mistrzostw Polski Inżynierów na dziesięć kilometrów, pod patronatem rektora Politechniki Wrocławskiej. To wyjątkowa okazja dla inżynierów z całej Polski, by zmierzyć się z profesjonalnymi wyzwaniami na płaskiej, atestowanej trasie, w malowniczym otoczeniu Siechnic.

 Jesteśmy zaszczyceni faktem, że możemy być częścią tak znaczącego wydarzenia sportowego – mówi Dominik Wadecki, prezes zarządu KOGENERACJI. – Nasze zaangażowanie w rozwój lokalnej społeczności i promocję zdrowego stylu życia idzie w parze z misją wytwarzania przyjaznej dla środowiska energii elektrycznej i ciepła – dodaje.

Ten rok jest dla KOGENERACJI szczególny, bo w ciągu najbliższych kilku miesięcy oddana zostanie do użytkowania nowa siechnicka elektrociepłownia gazowa EC Czechnica-2, która zastąpi ponad studwudziestoletnią jednostkę węglową. Nowoczesny zakład zapewni czystsze powietrze, bezpieczeństwo i ciągłość dostaw energii oraz sprawność dzięki zastosowaniu najlepszej dostępnej technologii.

Jacek Urbanowicz, dyrektor biegu i prezes stowarzyszenia Pro-Run podkreśla: – Siechnicki bieg, który cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze strony zarówno amatorów biegania, jak i profesjonalnych sportowców, od kilku już lat odbywa się z tytularnym wsparciem KOGENERACJI. Dzięki sponsorowi możemy podnieść standard imprezy na jeszcze wyższy poziom, a także ufundować atrakcyjne nagrody do rozlosowania wśród biegaczy, ale najważniejsze jest, jak zawsze, krzewienie pasji do biegania – dodaje Urbanowicz.

Na wydarzenie można się zgłaszać poprzez panel elektroniczny dostępny na stronie http://www.siechnice.pro-run.pl/

Zapisy przyjmowane będą do 25 maja 2024 r. lub do wyczerpania limitów miejsc.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content