Beata Szydło: Chcemy odsunąć od władzy osoby, które niszczą Europę

fot. Radio Rodzina

Na kampanijnym szlaku przed wyborami do Parlamentu Europejskiego stolicę Dolnego Śląska odwiedziła Beata Szydło, która podkreśliła: –  Idziemy do Parlamentu Europejskiego, żeby odsunąć od władzy tych, którzy niszczą Europę w tej chwili.

– Będziemy mówić o tym, co chcemy zrobić w Parlamencie Europejskim w najbliższej kadencji. Jakie są nasze plany, jakie są nasze potrzeby, ale też na tych spotkaniach słuchamy jakie zagrożenia, jakie troski wyrażają ludzie, którzy z nami rozmawiają, którzy się spotykają – mówi była premier Beata Szydło.

– Projekt Zielony Ład jest zły i trzeba wyrzucić go do kosza – tłumaczy była premier.

– Nie chcemy, aby Unia Europejska odwracała się przeciwko Europejczykom. Chcemy, żeby się rozwijała, chcemy, żeby wspólnota była coraz silniejsza, bezpieczna – dodaje Beata Szydło.

Elżbieta Witek, szefowa PiS na Dolnym Śląsku podkreśliła, że rozwój powinien opierać się na równych prawach i obowiązkach dla wszystkich państw członkowskich. 

Europoseł Anna Zalewska zaznaczyła, że Zielony Ład – „Zielony rozkład” (jej zdaniem) jest niemożliwy do realizacji.

– W polityce przede wszystkim trzeba być wiarygodnym. Prognozując to, co chcemy zrobić w przyszłości w Parlamencie Europejskim – mówi Europoseł Beata Kempa.

– Wybory 9 czerwca są szalenie ważne. Dlatego, że w najbliższych pięciu latach, nastąpią bardzo ważne zmiany w Unii Europejskiej, zostaną znowelizowane traktaty – mówi Michał Dworczyk, były szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i kandydat do Parlamentu Europejskiego.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 9 czerwca 2024 r.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content