Prezydent Jacek Sutryk: Nie zamierzam ściągać krzyży

fot. Radio Rodzina

Miesiąc po II turze wyborów samorządowych spotykamy się z Jackiem Sutrykim prezydentem Wrocławia, który ponownie został gospodarzem stolicy Dolnego Śląska. Rozmawiamy o obietnicach wyborczych, Radzie Miejskiej, wyborze nowego marszałka oraz piłkarskim WKS.

-Podtrzymuje wszystkie obietnice wyborcze, mówił na naszej antenie Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia

Rafał Trzaskowski – prezydent Warszawy wydał zarządzenie, które zakazuje eksponowania krzyży w urzędach, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach. –Nie zamierzam ściągać krzyży. Ten temat to pożywka dla środowisk politycznych. Dziś musimy szukać tego, co nas łączy. Ta manifestacja nie jest potrzebna, mówi prezydent Jacek Sutryk.

Kiedy poznamy zastępców prezydenta i czy radna Sejmiku Renata Granowska ponownie zostanie wiceprezydentką?

-Jesteśmy w trakcie rozmów koalicyjnych. Wysoko cenię kompetencje Renaty Granowskiej. Bardzo chętnie będę z nią współpracował.

-Chciałbym, aby Województwem Dolnośląskim rządziła Koalicja 15 października – tak o sytuacji w Sejmiku mówił gospodarz stolicy Dolnego Śląska.


Wrocław jako pierwsze miasto w Polsce uruchomiło Miejską Farmę, na której, z poszanowaniem środowiska i zachowaniem bioróżnorodności, produkowane są warzywa dla maluchów w żłobkach.


Farma powstała na terenie Stacji Badawczo-Dydaktycznej Uniwersytetu Przyrodniczego na Swojczycach.  Przeznaczono pod nią pole o łącznej powierzchni ok. 6 ha, z możliwością rozwoju nawet do 30 ha. W pierwszym roku Miejska Farma wykorzystuje  2,5 ha, na których  uprawiane są ziemniaki, buraki, dynia i cukinia. Z takiego areału uzyskać można nawet 70 ton warzyw.

W audycji „Poranny Gość” poruszyliśmy także temat Śląska Wrocław.

WKS zmierzy się w sobotę na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content