PSL i Bezpartyjni łączą siły

fot. Radio Rodzina

W poniedziałek PSL i Bezpartyjni samorządowcy ogłosili, że łączą siły i wspólnie tworzą nowy klub radnych województwa. Gospodarzami konferencji prasowej, na której zostało ogłoszone porozumienie byli marszałek województwa dolnośląskiego – Cezary Przybylski oraz wiceminister infrastruktury – Paweł Gancarz.

W ostatnim czasie na Dolnym Śląsku wiele się działo. Wiele mówiło się o potencjalnych koalicjach, które mogą zawiązać się w sejmiku wojewódzkim. Zwrócił na to uwagę Paweł Gancarz – wiceminister infrastruktury.

Zdaniem Pawła Gancarza celem projektu, którym jest założenie nowego klubu radnych z Bezpartyjnymi Samorządowcami jest pokazanie gotowości do współpracy z różnymi środowiskami politycznymi. Wiceminister podkreślił, że PSL jest środowiskiem, które łączy, które potrafi osiągnąć porozumienie ponad różnymi podziałami.

Następnie głos zabrał marszałek województwa dolnośląskiego – Cezary Przybylski. Podkreślił on, zdaniem jego oraz innych samorządowców utworzenie klubu to najlepsze narzędzie do kontynuacji postępu jakiego dokonało województwo dolnośląskie. Marszałek wytłumaczył też z czego wynikła decyzja Bezpartyjnych Samorządowców, by nawiązać współpracę z PSL-em.

Marszałek Przybylski zaznaczył, że Bezpartyjni Samorządowcy i PSL mają wiele punktów wspólnych, na których zależy obu ugrupowaniom. – Zależy nam na kontynuowaniu chociażby rewolucji kolejowej, a więc rewitalizacji linii, przywracania tych połączeń, budowy nowego szpitala, te kwestie społeczne, które na Dolnym Śląsku stoją na bardzo wysokim poziomie. Te relacje z naszymi sąsiadami, czy to z Saksonią, Brandenburgią, Dolną Saksonią, ale też przecież z krajami czeskimi czy Gruzją. Tych punktów wspólnych naprawdę jest bardzo wiele – powiedział Cezary Przybylski.

Podczas konferencji obecny marszałek ogłosił kto zostanie kandydatem nowo powstałego klubu na nowego marszałka województwa dolnośląskiego. Cezary Przybylski uzasadnił również ten wybór.

Choć w trakcie konferencji mówiono o współpracy ponad podziałami, Paweł Gancarz zapytany o współpracę z PiS-em, stanowczo zaprzeczył, że do tego dojdzie.

W mediach społecznościowych można przeczytać, że wiele osób obawia się, że to, co wydarzy się we Wrocławiu, będzie zależało od tego, co wydarzy się w Łodzi, żeby tę pewną równowagę wewnątrz koalicji zachować. Paweł Gancarz odniósł się do tego.

Jutro o godz. 11:00 odbędzie się sesja sejmiku województwa dolnośląskiego. Ani Paweł Gancarz, ani Cezary Przybylski nie chcieli zdradzić czy to już na tych obradach zostanie wybrany nowy marszałek województwa dolnośląskiego.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content