Pomogli spełnić marzenie

mat. prasowe KGHM

Kilkudziesięciu przedstawicieli grupy biegowej ZG Run KGHM Polska Miedź S.A. pomogło spełnić marzenia młodych ludzi i dzięki pomocy między innymi pracowników miedziowego giganta, dwóch chłopców na co dzień poruszających się na wózkach inwalidzkich mogło zdobyć Śnieżkę.

Po raz kolejny klub sportowy KGHM ZG RUN zorganizował wyjazd oraz wejście na szczyt Śnieżki z dwójką niepełnosprawnych dzieci. W towarzystwie rodziców, dwóch chłopców – Kacper i Adrian, mogli zrealizować marzenie o zdobyciu jednego z popularniejszych szczytów górskich.

– Do takich akcji oraz chęci pomagania innym naszych klubowiczów oraz pracowników naszej firmy nie trzeba było namawiać – mówi Jakub Plewko, górnik operator Oddziału G19 ZG Rudna, pomysłodawca wydarzenia.

O akcji Śnieżka mówi uczestnik – Marek Wachnik, pracownik KGHM.

Jak bowiem zapewniają organizatorzy wydarzenia, lista chętnych do pomocy zapełniła się bardzo szybko. W ciągu kilku dni udało się zebrać blisko trzydzieści osób.

– Tym razem spełniliśmy marzenie Kacpra i Adriana i to im pomogliśmy zdobyć szczyt Śnieżki. Miło jest widzieć tą radość u dzieci oraz ich rodziców, bo mało kto jest w stanie podjąć się takiego wyzwania A dzięki rewelacyjnej pogodzie, mogliśmy razem z nimi podziwiać te piękne z niej widoki – dodaje Plewko.

Niemal 20 kilometrów trasy w malowniczych warunkach zleciało bardzo szybko. Jak mówią wszyscy uczestnicy, sama podróż, to było coś więcej niż tylko wspólne zdobywanie szczytu. To także współdziałanie grupy ludzi o dobrym sercu.

A piękna pogoda, uśmiech chłopców i niesamowite widoki i przede wszystkim fantastyczna atmosfera budowana przez uczestników sprawiły, że ten dzień na długo wszyscy zapamiętają na długo.

mat. prasowe KGHM

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content