Poseł do PE Beata Kempa: Pakt migracyjny nie służy Polsce

fot. Radio Rodzina

We wtorek (14 maja br.) Rada Unii Europejskiej zatwierdziła pakt migracyjny. Jak zaznaczył premier D. Tusk po posiedzeniu Rady Ministrów, Polska nie przyjmie z tego tytułu żadnych migrantów. Dodał, że przyjęliśmy setki tys. migrantów w związku z wojną w Ukrainie oraz dziesiątki tys. migrantów z Białorusi. Są jednak przepisy związane z przymusową relokacją – i tego obawia się eurodeputowana Beata Kempa.

Ministrowie finansów państw unijnych większością głosów ostatecznie przyjęli pakt migracyjny. Przeciwko głosowały trzy kraje: Polska, Węgry i Słowacja. Przyjęte rozwiązania legislacyjne mają zaostrzyć procedury azylowe w Europie i uszczelnienie granic.

Według poseł do Parlamentu Europejskiego Beaty Kempy, pakt migracyjny nie służy Polsce.

W tym pakcie kluczowa powinna być Dyrektywa Powrotowa (2008/115/WE) związana z odesłaniem osób zagrażających bezpieczeństwu lub przebywających w UE nielegalnie. Ta dyrektywa nie działa. – dodaje.

Posłanka w krytycznych słowach odniosła się do przyjęcia paktu migracyjnego. Jej zdaniem, rozwiązanie to może być szkodliwe chociażby dla Dolnego Śląska.

Przymusowa relokacja migrantów może nastąpić już za 2 lata. Proponuję, aby Donald Tusk doczytał, nad czym obradował. – zaznaczyła na spotkaniu z dziennikarzami Beata Kempa.

W UE trwa kampania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W Polsce odbędą się one 9 czerwca.

Fot. Radio Rodzina

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content