Wnioski z syntez: Więcej formacji i wspólnoty

fot. Radio Rodzina

Do Sekretariatu Synodu Archidiecezji Wrocławskiej wpłynęło 215 syntez z parafii i 19 syntez z zespołów tematycznych pracujących nad rozeznaniem sytuacji w lokalnym Kościele. Uwagi są punktem wyjścia do dalszych prac, a także opracowania wytycznych przez komisje synodalne, które powoła Metropolita Wrocławski.

-Z nadesłanych syntez wyłania się wiele ważnych wniosków. Wierni naszej diecezji mówią sporo o potrzebie wspólnoty. – mówi Adriana Kwiatkowska, przewodnicząca sekretariatu Synodu.

W niedzielę Zesłania Ducha Św. nastąpi otwarcie II synodu Archidiecezji Wrocławskiej. Po modlitwie i katechezie, czyli około godz. 15:00 z kościoła NMP na Piasku we Wrocławiu do Katedry im. św. Jana Chrzciciela przejdzie procesja wiernych, wspólnot, zgromadzeń z udziałem relikwii świętych. Następnie Msza Św. pod przewodnictwem metropolity i poczęstunek. Do udziału zachęca ks. Abp Józef Kupny.

Po uroczystym otwarciu synodu będą trwały prace nad utworzeniem odpowiednich dokumentów. Ten etap może zająć ok. 1,5 roku, zaznacza przewodnicząca.

Studio Synodalne w Radiu Rodzina w czwartek (16 maja) po godz. 13:10 w audycji „Dziś w Kościele”.

mat. org.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content