Nie daj się nabrać „na wnuczka” i „na policjanta”

Mat. Pras.

Multikino Pasaż Grunwaldzki zaprasza na „lekcję” dedykowaną seniorom na temat możliwych prób oszustw czy różnego rodzaju zagrożeń takich jak oszustwa, wyłudzenia, podszywanie się. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się jak reagować na takie sytuacje, gdzie je zgłaszać i jak się przed nimi zabezpieczyć.

Wydarzenie odbędzie się 23 maja o godz. 10. Lekcje poprowadzi nadkomisarz z Komendy Wojewódzkiej Policji. Po prelekcji będzie możliwość zobaczenia filmu pt. „Przysięga Ireny”.

Film Przysięga Ireny:

Trwa II wojna światowa. 19-letnia Irena (Sophie Nélisse) w wojennej zawierusze traci kontakt z rodziną. Siłą zostaje zmuszona do niewolniczej pracy w niemieckiej fabryce amunicji. Jej sytuacja polepsza się, gdy zwraca na nią uwagę Rugemer – major SS (Dougray Scott). Zafascynowany rezolutną dziewczyną mężczyzna zauważa, że pracuje ona ponad swoje siły i awansuje ją w strukturze fabryki. Irena przejmuje nowe obowiązki w kuchni, a później także dostaje za zadanie zarządzanie szwalnią, w której pracuje kilkunastu Żydów. Bohaterce udaje się podsłuchać rozmowę Niemców, z której dowiaduje się o planach likwidacji pobliskiego getta i postanawia znaleźć sposób na to, by ocalić podlegających jej robotników. Wkrótce rozwiązanie sytuacji pojawia się samo – młoda Polka otrzymuje propozycję pracy w roli gosposi w posiadłości Rugemera. Irena postanawia wykorzystać zaufanie pracodawcy i ukryć w jego domu Żydów pracujących wcześniej w szwalni. Konspiracja nie trwa jednak długo. Rugemer odkrywa tajemnicę Ireny i stawia jej trudne do zaakceptowania ultimatum.

Wydarzenie jest biletowane, ilość miejsc ograniczona.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content