Inauguracja festiwalu Sztuka Źle Obecna – koncert symfoniczny we Wrocławiu

Foto: Mat. Pras.

Przed nami druga edycja festiwalu Sztuka Źle Obecna. Instytut Pamięci Narodowej zaprasza 17 maja o godz. 19.00 do Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu na koncert symfoniczny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie NFM lub rezerwacja poprzez stronę internetową: nfm.wroclaw.pl

Festiwal Sztuka Źle Obecna – powołany do życia przez Biuro Wydarzeń Kulturalnych Instytutu Pamięci Narodowej – powstał z myślą o tym, by wydobyć z archiwów polskie niczym nieskrępowane artystyczne dziedzictwo trudnych lat powojennych.

Wydarzenie poświęcone jest twórcom wykluczonym i cenzurowanym przez władze komunistyczne w Polsce. Do ich grona zaliczamy artystów, którzy zdecydowali się na emigrację jako akt protestu wobec władz komunistycznych, ale także tych próbujących mimo trudności ideologicznych tworzyć nieskrępowaną sztukę w swojej Ojczyźnie.

W ubiegłym roku festiwalowe koncerty odbyły się w znakomitych salach i przestrzeniach koncertowych Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Jeleniej Góry, Łodzi, Gdańska oraz Nysy. Tym razem zapraszamy do Wrocławia, Warszawy, Poznania, Słupska, Lublina i Olsztyna.

PROGRAM:

Heroic Overture – Andrzej Panufnik

Muzyka nocą, wariacje symfoniczne na orkiestrę – Stanisław Skrowaczewski

Polonaise Symphonique – Karol Rathaus

przerwa

Concertino na fortepian i orkiestrę – Roman Palester

Wykonawcy:

NFM Filharmonia Wrocławska

Clare Hammond – fortepian 

Yaroslav Shemet – dyrygent

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content