Walka z Alergią: Jak Przetrwać Wiosnę?

źródło: gis.gov.pl

Podczas gdy większość ludzi cieszy się z wiosny, alergicy nie są tak optymistycznie nastawieni do tego czasu. Katar, załzawione oczu czy świąd nosa – to tylko niektóre z objawów alergii, z którymi borykają się osoby uczulone. Szacuje się, że co trzecia osoba boryka się z tymi problemami.

Wiosna jest trudnym czasem dla alergików, ponieważ to okres, w którym pylą alergeny, które uczulają wiele osób. O wiosennej fali alergii mówi dr n. m. Robert Pawłowicz z Kliniki Chorób Wewnętrznych Pneumonologii i Alergologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Jak się okazuje, wielu wrocławian zgłasza się do alergologa przede wszystkim z uciążliwymi objawami alergii. Są nimi min. łzawienie, pieczenie oczu czy ataki kichania.

Objawy alergii są być też inne i dodatkowo mogą utrudniać życie codzienne.

Jak możemy sobie radzić z najcięższymi objawami, takimi jak katar, lejąca się woda z nosa i łzawienie oczu? Zacznijmy od metod niefarmakologicznych.

Oprócz wymienionych powyżej metod są jeszcze te farmakologiczne, czyli, z użyciem leków. Jednak, by rozpocząć takie leczenie, należy najpierw udać się do alergologa.

O to trzeba zadbać przed sezonem, żeby zgłosić się do alergologa, ustalić plan leczenia w trakcie sezonu pylenia i później stosować te leki. My często zalecamy, żeby już przed początkiem sezonu zacząć brać leki, żeby po prostu nie było takiego gwałtownego narastania objawów. Też jest całe spektrum leków, które możemy zastosować.

– mówi dr n. m. Robert Pawłowicz

Alergie mogą pojawić się w każdym wieku. Zdarzyć się może nawet, że osoby po 60. roku życia po raz pierwszy pojawią się objawy alergii.

Alergie da się leczyć. Może się zdarzyć, że ustąpią po pewnym czasie. Jednak, gdy alergia objawi się w wieku dorosłym – trzeba nauczyć się z nią żyć. A da się to zrobić. Wystarczy stosować się do wymienionych wcześniej sposobów, a także, co najważniejsze – udać się do alergologa.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content