Wakacje! Ale co to?

fot. Radio Rodzina

Już niedługo wiele osób rozpocznie przygotowania do wakacyjnych wypraw. Zacznie się szukanie miejsca, przyjdzie czas by zdecydować czy na urlop pojedzie się gdzieś w kraju czy może za granicę. W ferworze tych przygotowań często nie zwraca się uwagi na to, że są osoby, w tym dzieci, które nigdy jeszcze nie były na wakacjach. Uwagę na ten problem zwraca kampania społeczna Wakacje! Ale co to?

Z początkiem maja ruszyła kampania społeczna pod nazwą Wakacje! Ale co to? Jej autorem jest Fundacja Pociecha, która od 12 lat wspiera dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych. Bardzo często są to dzieci, które pochodzą z rodzin, w których borykają się np. z niewydolnością rodziców czy problemem alkoholowym i nie mają możliwości, by pojechać na wakacyjny wyjazd.
Kampania Wakacje! Ale co to? zwraca też uwagę na to, że w samym Wrocławiu jest ponad 300 dzieci, które nie mają możliwości wyjechać na wakacje. Wśród nich są takie, które nigdy w życiu nie były na takim wyjeździe.

O celu kampanii opowiada Aleksandra Mielczarek – koordynatorka ds. komunikacji w Fundacji.

Fundacja Pociecha stworzyła raport, w którym pisze o sytuacji dzieci. Dane przytacza Aleksandra Mielczarek.

Wspomniana kampania jest tylko jednym z wielu działań Fundacji. Opowiada o nich Karina Rawdanowicz-Wróbel – specjalistka ds. relacji z Darczyńcami.

Ważnym działaniem podejmowanym przez Fundację jest organizacja letnich wyjazdów dla dzieci ze świetlic środowiskowych. Koszt sfinansowania takiego wyjazdu dla jednego dziecka to około 2000 zł. Czasem nie jest łatwo pozyskać fundusze, jednak, jak mówią reprezentantki fundacji szczęście i uśmiechy dzieci, które widoczne są na twarzach dzieci podczas wyjazdów są bezcenne.
Karina Rawdanowicz-Wróbel opowiedziała o sytuacji z jednego wyjazdu.

Więcej informacji na temat kampanii oraz samej działalności Fundacji Pociecha usłyszycie w rozmowie z reprezentantkami Fundacji Pociecha.

Część 1

Część 2

Część 3

W ramach kampanii Wakacje! Ale co to? Fundacja Pociecha przygotowała min. spot wideo.

Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie internetowe Fundacji Pociecha. Tam też podane są szczegóły jak można wspomóc Fundację w jej działaniach.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content