Piłkarze Śląska grają o lidera i… dla Piotrusia!

fot. mat. pras.

W piątek na Tarczyński Arena niezwykle ważny dla Śląska Wrocław mecz z Cracovią. Trójkolorowi na trzy kolejki przed końcem grają o pozycję lidera tabeli. Zawodnicy WKS-u przed meczem pokazali serce i rozpoczęli dodatkowo charytatywną akcję #16dlaPiotrusia.

Ten sezon jest dla kibiców Śląska Wrocław niezwykły. Drużyna pod wodzą Jacka Magiery na trzy kolejki przed końcem sezonu zajmuje drugie miejsce w tabeli, liczy się w walce o mistrzostwo Polski, a jeśli w piątek pokona u siebie Cracovię, wskoczy na pozycję lidera! Oczywiście dzień później przodownictwo będzie mogła odzyskać białostocka Jagiellonia.

Piłkarze przygotowują się do meczu, mocno trenują, ale też pamiętają o innych. Zespół WKS-u rozpoczął akcję #16dlaPiotrusia. Na opublikowanym przez klub video każdy z graczy podbił piłkę 16 razy – ta symboliczna liczba nawiązuje do 16 milionów złotych, które muszą zebrać rodzice 5-letniego Piotrka Szliwy z Dolnego Śląska na lek w USA. Chłopiec zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenne’a. Podczas meczu na Tarczyński Arena pojawią się wolontariusze, którzy będą zbierać wpłaty do specjalnych puszek. Drużyna Śląska do #16dlaPiotrusia nominowała Jagiellonię Białystok, Lechię Gdańsk oraz Panthers Wrocław. Zachęcamy do wpłat w serwisie siepomaga.pl!

Mecz Śląsk vs. Cracovia w piątek, 10 maja, o godz. 20:30 na Tarczyński Arena Wrocław. Bilety dostępne na stronie bilety.slaskwroclaw.pl.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content