Szukamy czerniaka we Wrocławiu

mat. prasowe

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii (DCOPiH), we współpracy z Fundacją American Cars Mania, zaprasza osoby z podejrzanymi zmianami na skórze na bezpłatne badanie profilaktyczne z wykorzystaniem dermatoskopu.

Chirurdzy onkolodzy z DCOPiH będą badać pacjentów w poniedziałek 6 maja, na Placu Solnym we Wrocławiu, w godzinach od 12:00 do 17:00. Akcja odbywa się w ramach Europejskiego Dnia Walki z Czerniakiem. Badanie jest bezpłatne i nie wymaga skierowania.

Dzięki uprzejmości Fundacji American Cars Mania, badanie będzie się odbywać w komfortowych warunkach, na pokładzie ambulansu medycznego Chevrolet należącego do Polsko-Amerykańskiej Fundacji American Cars Mania. Mobilnemu centrum zdrowia będzie towarzyszyła asysta zabytkowych pojazdów policyjnych z USA.

– Zapraszamy wszystkie osoby z niepokojącymi zmianami na skórze, badanie jest krótkie, bezbolesne i co najważniejsze, może uratować życie – mówi dr hab. n. med. Marcin Ziętek, kierownik Centrum Nowotworów Tkanek Miękkich, Skóry i Czerniaków DCOPiH. – Jest to doskonała okazja, aby bez długich kolejek i bez potrzeby rejestracji spotkać się z lekarzami, którzy na co dzień diagnozują i leczą pacjentów z nowotworami skóry.

W Polsce notuje się co roku ponad 4 tysiące nowych zachorowań na czerniaka, a liczba ta podwaja się co 10 lat. Czerniak może rozwinąć się u każdego, a polscy pacjenci są szczególnie narażeni ze względu na jasną karnację.

Honorowym patronatem akcję objął prezydent miasta Wrocławia, Jacek Sutryk.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content