Otwieramy Dzieciniec Zwierzęcy po modernizacji

Foto: Mat. Pras.

1 maja zostanie otwarty Dzieciniec Zwierzęcy po modernizacji. To jedna z największych atrakcji wrocławskiego zoo, gdzie zwiedzający mają najbliższy kontakt ze zwierzętami. Poprawiliśmy dobrostan naszych podopiecznych i sprowadziliśmy nowe gatunki.

Na Dziecińcu pojawią się dobrze wszystkim znane kozy karłowate, dla których przygotowaliśmy większą wydzieloną przestrzeń. Jest też stała rezydentka – świnia mangalica i króliki. Szykujemy również nowość – od teraz na Dziecińcu będzie można podziwiać drób hodowlany, w tym kury ozdobne i indora Gilberta – naszą nową gwiazdę.

Mówi Weronika Skupin, rzeczniczka prasowa ZOO Wrocław.

Dzieciniec w nowej odsłonie

W tę Majówkę będzie już można obejrzeć z bliska króliki, drób gospodarczy, czy kozy karłowate. 1 maja otwieramy po modernizacji Dzieciniec Zwierzęcy.

– Zmiany na Dziecińcu miały na celu poprawienie dobrostanu zwierząt. Zadbaliśmy także o różnorodność tej ekspozycji i sprowadziliśmy na nią ptaki: indyki, perlice i dwie piękne rasy kur ozdobnych – sebrytki i silki, czyli kury jedwabiste – mówi Joanna Kasprzak, Prezes Zarządu ZOO Wrocław.

Poprawienie dobrostanu zwierząt dotyczy między innymi zmniejszenia ich liczby. Dotychczas na Dziecińcu rodziło się kilkadziesiąt sztuk jagniąt i koźląt rocznie, nawet ponad 40. To bardzo duża reprezentacja zwierząt hodowlanych jak na zoo, które jest przede wszystkim miejscem z misją ochrony najbardziej zagrożonych gatunków. Zwierzęta hodowlane oczywiście nie są w żadnym stopniu zagrożone, a Dzieciniec nie pełnił funkcji ochroniarskiej, a edukacyjną. Tę zaś można realizować także dzięki mniejszej liczbie zwierząt.

Zamiast na ilość sztuk postawiliśmy więc na jakość ekspozycji, dobrostan zwierząt i wartość edukacyjną. Zwiększyliśmy różnorodność inwentarza sprowadzając drób. Dzieci nie tylko będą mogły dowiedzieć się skąd biorą się jaja, ale także przekonać się jak ciekawe mogą być gatunki kur ozdobnych. Gwiazdą Dziecińca będzie indor o imieniu Gilbert (ma w sobie coś z showmana i odpowiada, gdy prosi się go by powiedział “gulgulgul”). Z kolei kozy karłowate zyskały więcej miejsca – wydzieliliśmy dla nich nowy wybieg.

To dopiero pierwszy etap remontu Dziecińca – będą kolejne. Chcieliśmy udostępnić zwiedzającym na długi weekend ekspozycję w nowej odsłonie, jednak to jeszcze nie koniec zmian. Niebawem dalszy ciąg prac modernizacyjnych w tym miejscu – powstaną oprawy edukacyjne i zagroda dla krów.

Otwarcie Dziecińca na dobry początek wysokiego sezonu to dopiero przedsmak nowych inwestycji w zoo. Na dniach podamy termin uroczystego otwarcia pawilonu flamingów w pobliżu Ptaszarni. Punktem kulminacyjnym w naszym kalendarzu jest natomiast oddanie do użytku pawilonu Lwiarni. Jesteśmy w ostatniej fazie realizacji tej inwestycji.

Foto: Mat. Pras.
Foto: Mat. Pras.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content