Uroczystości 1-3 maja [PROGRAM]

Fot. CH Zajezdnia

W tym roku obchodzimy 20-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Obchody odbędą się przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu. W programie m.in. uroczyste wykonanie Hymnu Polski przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia, „Oda do Radości” w wykonaniu Kameralnego Chóru Politechniki Wrocławskiej. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja będziemy obchodzić 233. rocznicę Konstytucji. 

1 maja wojewoda Maciej Awiżeń wręczy listy gratulacyjne osobom zasłużonym.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się na Placu Gołębim w Rynku we Wrocławiu. Uroczystości rozpoczną się od uroczystego wykonania Hymnu Polski oraz podniesienie flagi na maszt.

Kamila Jasińska z IPN w Muzeum Narodowym będzie mówiła o historii flagi powojennego Wrocławia.

Uroczystości zwieńczy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to jedno z najmłodszych świąt państwowych – zostało ustanowione w 2004 roku.

3 maja obchodzimy kolejną rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 maja. Uroczystości w stolicy Dolnego Śląska rozpoczną się o godz. 10:00 od wykonania Hymnu Polski. Następnie aktor Konrad Imiela odczyta fragmenty Konstytucji.

O godz. 11:30 odbędzie się Msza św. w katedrze św. Jana Chrzciciela w intencji Ojczyzny.

Narodowe Święto 3 Maja zostało ustanowione na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Dokument ten był drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych i pierwszą w Europie spisaną konstytucją, która wprowadzała demokratyczne reformy i stała się inspiracją dla innych narodów.

Na uroczystości świąt: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja zaprasza Maciej Awiżeń – wojewoda dolnośląski.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content