Jubileusz koronacji obrazu i odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej we Wrocławiu

fot. Radio Rodzina

4 maja w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej (Parafii pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu) rusza cykl koncertów organowych „Franciszkańskie Wieczory Muzyczne – Mater Familiae”. Wydarzenie wpisuje się w obchody jubileuszu 30-lecia koronacji Cudownego Obrazu i odpustu ku czci Matki Bożej, będącej opiekunką małżeństwa i rodzin.

Franciszkańskie Wieczory Muzyczne rozpoczynają się w maju i potrwają do listopada. Do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ul. Kruczej będą przyjeżdżać utalentowani organiści z różnorodnym repertuarem. Mówi pomysłodawca i organista, Krzysztof Bagiński.

–Nasze sanktuarium to miejsce szczególne ze względu na małżeństwa i rodziny. Matka Boża jest tu patronką rodzin. Dodaje O. Radosław Kramarski – proboszcz i kustosz sanktuarium.

Sobotni koncert Inauguracyjny o godz. 19:00 zagra Tadeusz Brylski, organista i pianista pochodzący z Częstochowy. Wstęp wolny. Natomiast 5 maja w niedzielę o godz. 13:00 będzie Msza Św. pod przewodnictwem bp Macieja Małygi. Będzie to rozpoczęcie odpustu ku czci Matki Bożej Łaskawej.

Radio Rodzina objęło cykl koncertów patronatem medialnym.

Rozmowa z organizatorami w audycji „Dziś w Kościele” w środę 1 maja po godz. 13:10.

Fot. mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content