Przetarg na oczyszczanie miasta ogłoszony

Foto: Ekosystem

Ekosystem ogłosił przetarg na całoroczne utrzymanie czystości i porządku na terenie Wrocławia. Nowością jest większa liczba zadań, do których mogą zgłaszać się wykonawcy. To szansa zarówno dla podmiotów, których działalność skupia się na całorocznym utrzymaniu pasa drogowego, jak i mniejszych firm wyspecjalizowanych w sprzątaniu podwórek, parkingów, wspólnot mieszkaniowych, placów czy obiektów przemysłowych.

Celem ogłoszonego przetargu jest wyłonienie wykonawców, którzy będą odpowiedzialni za całoroczne utrzymanie miasta – prace związane z oczyszczaniem pasa drogowego czyli jezdni, chodników, dróg rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych, miejsc parkingowych, przystanków i terenów zielonych oraz tzw. terenów zewnętrznych, czyli wnętrz podwórzowych, będących w zarządzie jednostek miejskich: Zarządu Zasobu Komunalnego i Wrocławskich Mieszkań. Takich podwórek ze wszystkimi towarzyszącymi elementami, np. drogami wewnętrznymi i chodnikami, placami zabaw, zieleńcami w postępowaniu dla wszystkich części miasta uwzględniono 1722.

Nowością w ogłoszonym właśnie postępowaniu przetargowym jest liczba zadań uwzględnionych do realizacji. Do tej pory zakres prac podzielony był na 5 „dużych” zadań dla poszczególnych pięciu części Wrocławia: Starego Miasta, Śródmieścia, Krzyków, Fabrycznej i Psiego Pola. Każde zadanie uwzględniało zarówno prace z zakresu oczyszczania pasa drogowego, jak i terenów zewnętrznych. W ogłoszonym postępowaniu, dla takiego samego obszaru, tych zadań wydzielono aż 17. Wśród nich 5 stanowi zadania z zakresu pasa drogowego, pozostałe uwzględniają tereny podwórek z podziałem na części miasta. Zgodnie z zapisami przetargu Rynek i Wyspa Słodowa zostały objęte stałym utrzymaniem czystości i uwzględnione w zadaniu pierwszym dotyczącym pasa drogowego dla Starego Miasta. W ramach nowego postępowania wykonawcy mogą oddzielnie składać oferty na poszczególne zadania – na jedno, dwa lub maksymalnie trzy zadania z zakresu pasa drogowego i na nieograniczoną liczbę zadań z zakresu terenów zewnętrznych.

Celem zmian jest zwiększenie konkurencyjności i otwarcie się na większą liczbę potencjalnych oferentów zarówno w zakresie oczyszczania pasa drogowego i terenów zewnętrznych.

To propozycja zarówno dla firm, które na co dzień na wysokim poziomie realizują takie usługi dla Wrocławia, jak i nowych, które nie uczestniczyły we wcześniejszych postępowaniach – mówi Aleksandra Palus, rzecznik prasowy Ekosystem. – Zmieniony model postępowania przetargowego jest otwarty dla wszystkich podmiotów – firm, których działalność skupia się na całorocznym utrzymaniu pasa drogowego, jak i mniejszych, także wrocławskich firm, wyspecjalizowanych w sprzątaniu podwórek, placów, wspólnot mieszkaniowych i przestrzeni przemysłowych. W praktyce to szansa na większą konkurencyjność i atrakcyjne cenowo oferty.

Umowa została przewidziana na 18 miesięcy z opcją przedłużenia maksymalnie do 12 kolejnych miesięcy. Planowany termin realizacji zamówienia zależy od przebiegu postępowania przetargowego – umowa mogłaby zacząć obowiązywać już od 1 lipca 2024 roku. Postępowanie dostępne jest pod adresem:          https://ekosystem.logintrade.net/zapytania_email,162634,f750c17d56a805507e2b028b50d7b282.html

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content