Mimo zmian, współpraca w powiecie dalej może być owocna

fot. Radio Rodzina

W studiu Radia Rodzina gościliśmy dziś Wiesława Zająca, który podsumował VI kadencję Rady Powiatu Wrocławskiego, opowiedział o perspektywach na kolejną, VII kadencję. Nasz gość opowiedział też min. o ruszającym niedługo naborze do powiatowych szkół ponadpodstawowych.

Na początku kwietnia (11.04) miała miejsce ostatnia sesja VI kadencji Rady Powiatu Wrocławskiego. Podczas niej podsumowano kończący się okres 5,5 lat działalności Rady. Zdaniem Wiesława Zająca w tym okresie Rada odniosła więcej sukcesów niż porażek. O kilku sukcesach opowiada Wiesław Zając.

Wiesław Zając jednak zaznacza, że życie to nie tylko sukcesy, ale też i porażki. Za takie uznał min. fakt, że nie udało się wybudować szkoły specjalnej. Jednak, wskazał jeszcze na inne aspekty, których nie udało się do końca zrealizować.

Minione wybory samorządowe spowodowały, że w powiecie mocno zmieni się skład Rady. Jednak, jak mówi Wiesław Zając – współpraca dalej może być owocna, ponieważ są tam osoby, którym zależy na dobru społeczeństwa.

Wiesław Zając opowiedział też o ofercie powiatowych szkół ponadpodstawowych w Sobótce i Krzyżowicach. Również dodał, że już na dniach zostanie ponownie uruchomiony portal liniaspecjalna.pl, gdzie pomocy i wsparcia psychologicznego może szukać młodzież i dzieci nie tylko z terenu powiatu wrocławskiego.

Posłuchaj całej rozmowy

Część 1

Część 2

Część 3

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content